UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wakacyjne zmiany w WCK

W związku z planowanymi remontami w okresie wakacyjnym, od początku lipca kasa Wodzisławskiego Centrum Kultury jest nieczynna.

Wszelkich wpłat można dokonać przelewem. Numer konta bankowego: 09 1240 4357 1111 0010 3971 8780.

Kontakt z działem księgowości: ksiegowosc@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 48 55.

Przypomnijmy: o wielkich zmianach w WCK pisaliśmy jakiś czas temu.

Remont obejmie salę widowiskową, w której zostanie wymieniona instalacja elektryczna. Inne planowane działania w tym pomieszczeniu to: usunięcie boazerii, poprawa akustyki, wymiana drzwi wejściowych, poprawa estetyki i funkcjonalności ścian i tynków, poprawa estetyki podłogi poprzez cyklinowanie i uzupełnienie parkietu czy wymiana desek na scenie i okotarowania.

Zamontowany zostanie też dodatkowy ekran kinowy, na który WCK w ramach projektu „Kino Pegaz bliżej widza” dostało dofinansowanie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zmodernizowana zostanie także między innymi sąsiednia sala klubowa. WCK ma w planie demontaż obecnych tam barku i węzła sanitarnego, wymianę podłogi, odświeżenie desek na scenie, malowanie i – ewentualnie – poprawę akustyki sali.

Warto zaznaczyć, że część pomieszczeń już została w pewnym stopniu odnowiona. Np. w sali klubowej uszczelniono dach i rynny oraz dokonano izolacji ścian.

Sam budynek – najprawdopodobniej – zostanie odwodniony od strony parkingu przy ul. 26 marca i ul. Kubsza. To umożliwi zagospodarowanie piwnic na pomieszczenia do przechowywania rekwizytów.

Przez planowany remont od lipca do późnej jesieni sale zostaną wyłączone z działań WCK.