W poniedziałek ruszy remont ul. Grodzisko

W poniedziałek, 5 września rozpocznie się remont ulicy Grodzisko. Inwestycja dotyczy wymiany nawierzchni na odcinku ok. 1,5 km. Oznacza to utrudnienia w ruchu. Przebudowa rozpocznie się od prac prowadzonych na połowie jezdni, dlatego ruch odbywać się będzie wahadłowo. Wraz z postępem robót wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna.

Przebudowa drogi powiatowej ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śląskim obejmie odcinek o długości prawie 1,5 km. Mowa o odcinku od Baszty Rycerskiej, w kierunku granicy Wodzisławia Śląskiego z Marklowicami. Koszt inwestycji to ponad 1,5 miliona złotych. Miasto udzieli pomocy finansowej powiatowi wodzisławskiemu na realizację tego zadnia.

- Od wielu lat mieszkańcy wnioskowali o remont ul. Grodzisko. W ostatnim czasie udało się zrobić pierwszą część od ul. Łużyckiej do Baszty. Pozostał jednak spory odcinek drogi. Szukaliśmy na ten cel wraz z naszym partnerem, powiatem wodzisławskim środków finansowych. Starosta podjął wyzwanie, zabezpieczył środki, ogłosił przetarg i podpisał umowę. Po trzech miesiącach rozmów wodzisławscy radni dołożyli środki do tej inwestycji. Dwoje partnerów miasto Wodzisław Śląski oraz powiat wodzisławski będzie remontować wspomnianą drogę - powiedział prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego.

Remont

W ramach przebudowy wymieniona zostanie nawierzchnia. Ponadto zaplanowano wykonanie nowego przepustu drogowego oraz oznakowania poziomego, odtworzenie istniejących zjazdów, poboczy. Wykonawcą inwestycji została firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic. Remont zostanie zakończony po trzech miesiącach.