W niedzielę bieg kobiet "Zawsze PierWsi" na Balatonie

12 maja br. na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" odbędzie się wyjątkowe, sportowe wydarzenie. Mowa o "Biegu Kobiet - Zawsze PierWsi", którego celem jest wspieranie, promowanie badań profilaktycznych wśród pań. Rocznie bierze w nim udział tysiące Polek, budując w ten sposób relacje społeczne z innymi kobietami, motywując się wzajemnie do zdrowej aktywności, jak i zadbanie o zdrową profilaktykę przeciwnowotworową.

Numer startowy można zakupić w dniu biegu. Wystarczy wpłacić 20 zł na Fundację w Biegu, ul. Reymonta 2/4, 58-303 Wałbrzych. Biuro Zawodów będzie otwarte od godziny 8:30. Trasa biegu/marszu liczy 3 km.

W ramach wydarzenia o godzinie 11:15 w "Syrence" odbędzie się wykład dr Iwony Ptasińskiej - która na co dzień zajmuje się tematem szczepień HPV i poprowadzi prelekcje w tym temacie.

- Profilaktyka raka piersi i raka szyjki macicy jest kluczowa dla zdrowia i dobrej jakości życia kobiet. Regularne badania mammograficzne oraz cytologiczne mogą pomóc wykryć te choroby we wczesnych stadiach, co zwiększa szanse na skuteczne leczenie i wyzdrowienie. O tym trzeba mówić głośno - regularne badania mogą uratować życie - mówi prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca. - Tym bardziej cieszę się, że w naszym mieście odbędzie się wydarzenie promujące tak ważne badania - dodaje. 

Organizatorem wydarzenia jest Studio Figura Wodzisław Śląski we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "CENTRUM". Szczegółowe informacje nt. biegu/marszu można znaleźć w portalu Facebook [otwiera się w nowym oknie].