UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

W natarciu Gala Taneczna MIX 2021

Kroi się czterogodzinne taneczne show na onlajnie. Już 18 kwietnia zapraszamy na kanał YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury... a tam będzie się działo. Przed nami 19. edycja Gali Tanecznej MIX 2021.

Gala Taneczna MIX 2021 to impreza, w której uczestniczyć będą zespoły taneczne z południowej Polski. Nie zabraknie przedstawicieli Knurowa, Zabrza, Żywca, Libiąża, Bielska-Białej czy Oświęcimia. Formacje będą rywalizować w kategoriach show dance, street dance oraz w tańcu towarzyskim. W pierwszym etapie zespoły zgłaszały się do WCK przesyłając swoje nagrane występy. Drugi etap to już właściwe wydarzenie, podczas którego oceniać ich będzie komisja sędziowska, składająca się ze specjalistów z zakresu różnych technik tańca. 18 kwietnia jurorzy będą się bacznie przyglądać wszystkim prezentacjom tanecznym w siedzibie organizatora na ekranie kinowym. Po obejrzeniu wszystkich prezentowanych choreografii poznamy werdykt jury, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

JURY

  • Dariusz Kurzeja z Bytomia - założyciel Śląskiej Szkoły Tańca, choreograf, tancerz, pedagog, sędzia World Dance Sport Federation oraz sędzia klasy międzynarodowej Polskiego Towarzystwa Tanecznego I kategorii w stylu Taniec Towarzyski, Jazz Dance i Freestyle, Partner Torres Salsa Group's. Pracował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej - Teatr Tańca - choreografie do spektakli "Wesele" St. Wyspiańskiego i "Czyż nie dobija się koni" H. Mcloy w adaptacji i inscenizacji Jerzego Stuhra.
  • Katarzyna Grzegorzek z Bełku - nauczyciel tańca, choreograf formacji tanecznej Zygzak. Pomysłodawczyni i kierownik artystyczny odbywającego się od 2009 r. festiwalu mażoretek "PARADA". Juror i sędzia wielu festiwali tanecznych. Sędzia krajowy i międzynarodowy International Federation of Majorette Sport. Przez kilkanaście lat związana z rybnicką formacją "Przygoda". Współpracuje z orkiestrą "Dębieńsko". Wielokrotnie nagradzana na Mistrzostwach Polski i Świata.
  • Marcin Kost absolwent AWF Katowice. Ukończył studia wychowania fizycznego, ze specjalizacją gimnastyki korekcyjnej. W 2011r. uzyskał tytuł trenera 2 Klasy Akrobatyki Sportowej. Założyciel Firmy – Ekipy AKROBREAK w 2016 r. Tańcem zajmuje się od 2006 r. Swoją ciężka pracą i determinacją udowadnia, że nic nie jest niemożliwe! W wieku 29 lat zrealizował swoje marzenie wygrywając najbardziej prestiżowe zawody Breakdance w Polsce Redbull BCONE Poland Cypher 2018 – a następnie jako jedyny Polski Bboy reprezentował nasz kraj na Światowych finałach Redbull BCONE Last Chance Cypher, gdzie zakończył rywalizację w Top 16. Marcin "Kostek" Kost, zaraża wszystkich swoją pasją, którą pielęgnuje codziennie, aktywnie bierze udział w życiu kultury Hip Hop, a także doskonali swoje umiejętności akrobatycznie, kreując własne taneczne „ja", łącząc akrobatykę wraz z Bboying'em.

Gala Taneczna odbędzie się w niedzielę, 18 kwietnia. Początek transmisji organizator zaplanował na godzinę 15:00. Link do wydarzenia pojawi się na stronie internetowej Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz w mediach społecznościowych WCK, w tym na Facebooku. Dostęp do transmisji jest bezpłatny. Pełny harmonogram występów na www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

źródło: Wodzisławski Centrum Kultury