W miniony weekend doświadczyliśmy sportowych emocji

Amatorzy sportu, zarówno ci czynni, jak i nieco mniej aktywni, ale wierni kibice w miniony weekend na brak doznań nie mogli narzekać. Dostarczyły im ich wydarzenia zorganizowane na terenie Balatonu i w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Wytrwałość to cecha, której z pewnością nie zabrakło uczestnikom bogatego w sportowe emocje wydarzenia Run&Cross 2019 Wodzisław Śląski. Sporo było też determinacji, niezbędnej do pokonania trasy biegowej i strefy ćwiczeń funkcjonalnych na plaży Ośrodka Rekreacyjnego Balaton. O moc wyzwań dla niezłomnych zawodniczek i zawodników zadbali organizatorzy wydarzenia Klub Sportowy Cross – Sport. W widowiskowych zawodach, które miały miejsce 13 lipca, udział wzięło ponad 70 sportowców.

Z kolei 14 lipca, na torze BMX w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w ramach Pucharu Polski BMX Racing. Zaciętą walkę kibice mogli obserwować w kilku kategoriach. Na starcie pojawili się sportowcy w kategorii żacy, młodzicy, junior młodszy, juniorzy, elita, masters oraz open. W każdej z wymienionych grup najlepsi sięgnęli po najwyższe trofea. Pełne sportowych emocji wydarzenie organizowali: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim, Miasto Wodzisław Śląski oraz Polski Związek Kolarski.

źródło: Gazeta Wodzisławska