W maju Wodzisławskie Zawody Hobby Horse

Ubiegłoroczna strefa hobby horse wraz z pardą, która odbyła się w ramach pikniku rodzinnego w Parku Miejskim - 3 maja, okazała się strzałem w dziesiątkę. W tym roku, idąc o krok dalej, miasto na sobotę, 27 maja zaplanowało Wodzisławskie Zawody Hobby Horse, podczas których niezależnie od tego czy jeździsz wyczynowo, czy dopiero chcesz spróbować swoich sił, będziesz się dobrze bawić.

Co to takiego Hobby Horse?

Hobby Horse to zabawkowy koń dla dzieci, natomiast hobby horsing to popularny sport w krajach skandynawskich, który polega na odzwierciedleniu zawodów jeździeckich. Na koniach hobbystycznych dzieci i młodzież biorą udział w rywalizacji, podobnie jak w pełnoprawnych dyscyplinach z punktacją i zasadami.

Po ubiegłorocznym sukcesie, zorganizowanej w maju parady oraz strefy hobby horse, miasto postanowiło zaprosić chętne osoby do wzięcia udziału w profesjonalnym turnieju z trzema konkurencjami.

Wodzisławskie Zawody Hobby Horse odbędą się w sobotę, 27 maja 2023 roku w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Wydarzenie rozpocznie się rozgrzewką o godz. 13:00, natomiast zawody wystartują o godz. 13:30 i potrwają do godz. 17:00. W dzień zawodów do godz. 13:20 zakwalifikowani uczestnicy zobowiązani są do stawiennictwa w Biurze Zawodów (przy amfiteatrze), w celu potwierdzenia swojej obecności.

Każdy uczestnik biorący udział w zawodach zobowiązany jest do posiadania obuwia sportowego.

Zapisy

W związku ze znacznym przekroczeniem określonego limitu, zakończono przyjmowanie kolejnych zgłoszeń.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku, 19 maja 2023 roku poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego. W przypadku osób niepełnoletnich zgłoszenia dokonuje rodzic/opiekun prawny.

W zawodach może wziąć udział maksymalnie 50 osób. Przy większej liczbie zgłoszeń zostanie sporządzona lista rezerwowa. O zakwalifikowaniu do zawodów decyduje kolejność zgłoszeń. Jedna osoba może startować we wszystkich konkurencjach.

Konkurencje Hobby Horse

1.Pony games:

  • do 10 roku życia,
  • od 11 roku życia.

2. Skoki:

  • kategoria 30 cm-40 cm - do 11 roku życia na czas,
  • kategoria 40 cm -50 cm - do 11 roku życia na czas,
  • kategoria 40 cm-50 cm - od 12 roku życia na czas,
  • kategoria 60 cm-70 cm - bez ograniczeń wiekowych na czas.

3. Ujeżdżenie z muzyką max. 3,5 minut max. 8 osób.

W tej konkurencji obowiązuje limit miejsc (8 osób). Każdy z uczestników zobowiązany jest do dostarczenia do biura zawodów nośnika danych z wgraną linią melodyczną do występu. W konkurencji ujeżdżenie punktowane będą: strój dla konia i jeźdźca, piaff, pasaż, stęp, kłus, galop, cofanie, piruet.

Regulamin Wodzisławskich Zawodów Hobby Horse [otwiera się w nowym oknie].