W magicznym lesie - zajęcia arteterapeutyczne w PP6

13-14.08.2019r. w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Wodzisławiu Śl. odbyły się zajęcia arteterapetyczne prowadzone przez panią Joannę Królikowską.

Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach z muzykoterapii oraz choreoterapii podczas, których uczyły się czekania na swoją kolej, wyładowywania energii, tworzenia wspólnoty, obchodzenia się z instrumentami oraz regulowanie nadmiaru przejawiania siły. Dzieci uczestniczyły w opowieści ruchowej z elementami gimnastyki korekcyjnej i nauką oddychania przeponowego. 

 Następnego dnia odbyły się zajęcia z plastykoterapii. Podczas zajęć nie było czasu na nudę. Dzieci rozpoczęły warsztaty ćwiczeniami oddechowymi z wykorzystaniem rekwizytów oraz burzą mózgów dotyczącą świata przyrody. Śmiechom i pląsom do muzyki nie było końca. Po tak wesołym wstępie, dzieci zabrały się do pracy, a zadaniem było wykonanie dowolną techniką plastyczną wspólnego dzieła pt. "zaczarowany las". Pomysły dzieci były niesamowite i różnorodne. Celem zajęć była integracja oraz współpraca w poszanowaniu trudu i pracy drugiej osoby. Każdy uczestnik samodzielnie decydował co będzie znajdowało się na wspólnym obrazie, tak by w harmonii stworzyć integralną całość. Dzieci poradziły sobie świetnie. Wspólnymi siłami stworzyli niepowtarzalne dzieło sztuki.