W dniu wolontariusza pomagali ze smakiem

80 talerzy zupy wydali w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza podopieczni Domu Albert prowadzonego przez Wodzisławskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. W ten sposób włączyli się w ogólnopolską kampanię "Pomagamy ze smakiem" zainicjowaną przez Zarząd Główny.

Inicjatywa miała na celu zwrócenie uwagi na problem bezdomności i wykluczenia oraz zachęcenie mieszkańców Wodzisławia do dzielenia się symbolicznym talerzem zupy z potrzebującymi.

Akcja prowadzona była w trzech etapach i rozpoczęła się już dzień wcześniej od przygotowania ciepłego posiłku przez kuchnię prowadzoną przez podopiecznych Domu Albert. Wybór padł na zupę grochową według przepisu Renaty Mauer-Różańskiej. Inauguracja akcji miała miejsce w poniedziałek o godzinie 10.00 w Domu Albert w obecności władz miasta, zarządu Towarzystwa Pomocy im. Św. Barta Alberta, dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz osób które na co dzień wspierają działalność organizacji. Tam też do godziny 14.00 każdego, kto przybył częstowali symbolicznym talerzem ciepłej zupy. Z kolei o godzinie 19.00 mieszkańcy Domu przeszli do znajdującej się nieopodal ogrzewalni i posiłkiem podzieli się z osobami które znalazły tam schronienie przed zimnem.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta wspomaga osoby wykluczone w tym bezdomne. Zgodnie z ideą św. Brata Alberta organizuje schronienie i strawę dla potrzebujących. Wodzisławskie koło swoją działalność w mieście rozpoczęło w tym roku. Prowadzi przy ul. Rzecznej 24 schronisko dla bezdomnych mężczyzn ?Dom Albert".

źródło: Wodzisławskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta