Urząd Stanu Cywilnego

Chcesz załatwić

Urząd Stanu Cywilnego to miejsce, gdzie załatwić możesz wiele spraw. Jednak nie każdy wie, w jaki sposób to zrobić. Jak doprowadzić do tego, aby wziąć ślub? Jakie dokumenty będą potrzebne? Jak zarejestrować dziecko? Spokojnie, wszystkie potrzebne informacje znajdziecie właśnie tutaj.

Wnioski

Najczęściej do USC przychodzimy po odpis aktu urodzenia. A aby taki odpis otrzymać, potrzebny jest odpowiedni wniosek. Pobierzesz go tutaj, a wypełnisz na spokojnie w domu.

Ciekawostki

Znaleźć tutaj można ciekawostki dotyczące spraw związanych z USC, takie jak chociażby statystyki czy najpopularniejsze imiona.

Pytania i odpowiedzi

Jakie pytania najczęściej zadajemy w USC? I jakie są na nie odpowiedzi? Prezentujemy kilka przykładów poniżej.

Opłaty

Każdy wypis z akt jest płatny. Warto wiedzieć zawczasu, ile pieniędzy należy przygotować. Oczywiście, można również przelać je bezpośrednio na konto USC.

Kontakt

Piękny budynek pałacu Dietrichsteinów mieścił w sobie Urząd Stanu Cywilnego. Od 1 października 2018 r. w związku z jego remontem, USC został przeniesiony do Urzędu Miasta. Poniżej przypominamy, gdzie można załatwić konkretne sprawy, w jakich godzinach i pod jakimi numerami telefonów można uzyskać informacje.