Uczniowie, pedagodzy i przyjaciele szkół nagrodzeni

Za nami tegoroczna Gala Laureatów - święto najbardziej utalentowanych i odnoszących sukcesy uczniów wodzisławskich szkół. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 18 czerwca w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zasłużone wyróżnienia przyjmowali najzdolniejsi uczniowie, laureaci konkursów i osobowości szkół. Nie zabrakło słów wdzięczności i uznania za ciężką pracę, cierpliwość, profesjonalizm i rozsławianie dzięki swoim sukcesom Wodzisławia Śląskiego - w regionie, województwie i na arenie krajowej.

Podczas Gali Laureatów uhonorowano także rodziców, którzy są zaangażowani w życie klasy i szkoły swoich pociech. Za wsparcie podziękowano również jednostkom, firmom i wszystkim tym, którzy na co dzień współpracują z miejskimi placówkami oświatowymi.

W trakcie wydarzenia podsumowano dokonania miejskich szkół w roku 2018/2019.

O oprawę muzyczną zadbał Młodzieżowy Chór Miejski CANTICUM NOVUM, prowadzony przez dyrygent Emilię Kopiec i działający przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.

Listy wszystkich nagrodzonych można znaleźć poniżej. 

 

WYKAZ LAUREATÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Lp.

Szkoła

Imię i nazwisko

Rodzaj konkursu

Opiekun

1

SP 1

Mateusz Lampert

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – Nudna matematyka

Urszula Materzok

Michalina Gardzielik

2

SP 3

Mikołaj Mandrela

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

Barbara Bielawska

3

SP 5

Daria Grzelak

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

Anna Sanecznik

Artur Rasiński

4

SP 5

Beata Szuleka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

Edyta Krebs

5

SP 9

Jakub Grabiec

Wojewódzki Konkurs z Fizyki – I Ty możesz zostać Einsteinem

Mirosława Hojka

6

SP 10

Emilia Czajka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii

Izabela Pradelok

7

SP 15

Michał Lisiecki

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

Justyna Porwoł

8

SP 28

Filip Fedoniuk

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

Małgorzata Antończak

9

SP 28

Adrian Plewnia

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii

Izabela Pradelok

 

WYKAZ FINALISTÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Lp.

Szkoła

Imię i nazwisko

Rodzaj konkursu

Opiekun

1

SP 1

Kacper Pluta

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Fizyki

Michalina Gardzielik

2

SP 1

Adam Gardian

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

Anna Kołakowska

3

SP 1

Filip Mokry

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

Anna Kołakowska

4

SP 1

Fabian Fabiańczyk

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Francuskiego

Mirela Pogoda

5

SP 15

Oliwia Czajkowska

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

I m-ce w Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego „English Vocabulary Genius”

Hanna Koniorczyk

6

SP 17

Michał Herok

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

I m-ce w Powiatowym Konkursie Historycznym

Mirosława Hajzyk

Wiesława Brachman-Kubica

7

SP 28

Mateusz Kubicz

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

Barbara Bielawska

8

SP 28

Wojciech Stefaniak

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii

Izabela Pradelok

 

KONKURSY MIEJSKIE I POWIATOWE

Lp.

Szkoła

Imię i nazwisko

Rodzaj konkursu

Opiekun

1

SP 1

Wojciech Duda

I m-ce w Powiatowy Konkursie Informatyczno-Elektronicznym

Sławomir Wolańczyk

2

SP 1

Tymon Dziaćko

I m-ce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Prove Your English

I m-ce drużynowo w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego You Can Speak English

Aurelia Szewieczek

3

SP 1

Dominika Ryszka

I m-ce drużynowo w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego You Can Speak English

Izabela Piątkowska

4

SP 1

Oliwia Tracz

I m-ce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

I m-ce w Międzyregionalnym Konkursie Języka Angielskiego

Piotr Dylich

5

SP 1

Tymoteusz Koczy

Miejski Konkurs Ortograficzny dla kl. I-III

Monika Wojs

6

SP 2

Alicja Ptak

I m-ce w Miejskim Konkursie Fizyczno-Chemicznym Doświadczam-Rozumiem-Wiem

Maria Majewska

7

SP 3

Mikołaj Walaszczyk

Powiatowy Konkurs z Matematyki dla uczniów SP

Barbara Jaroszuk-Zieleźny

8

SP 4

Julia Balińska

I m-ce w Powiatowym Konkursie z zakresu doradztwa zawodowego – W przyszłości zostanę …

Karol Mikółka

9

SP 4

Radosław Bularz

I m-ce w Powiatowym i Międzyregionalnym Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów SP

Karol Mikółka

10

SP 9

Emilia Linde

I m-ce w Powiatowym konkursie języka polskiego dla uczniów SP

I m-ce w Powiatowym konkursie matematycznym dla uczniów kl . V

Urszula Kipich

Marzena Pogoda

11

SP 10

Gabriela Stępień

I m-ce w Miejskim Konkursie Regionalnym „Przyszłość i dzień dzisiejszy Wodzisławia Śląskiego i okolic”

Mirosław Groń

12

SP 15

Karol Gęsty

Powiatowy Konkurs z Matematyki dla uczniów SP

Małgorzata Szkopek

13

SP 15

Franciszek Bienias

I m-ce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

Dagmara Władarz

14

SP 15

Pola Wilczyńska

Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego

Hanna Koniorczyk

15

SP 16

Filip Tolarz

I m-ce w Miejskim Konkursie Matematyczny kl. I-III

I m-ce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym

Laureat Mistrzostw Polski w grach matematycznych i logicznych w kat. CE, finalista mistrzostw we Francji

I m-ce w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego „Young English Expert”

 

Barbara Ferdyan-Tront

 

 

 

Katarzyna Jaroch

 

 

16-18

SP 16

Filip Tolarz

Dawid Twardzik

Mateusz Galas

I m-ce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym kl. III

I m-ce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym kl. III

I m-ce w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym – Przyrodnicza wędrówka po województwie śląskim

Barbara Ferdyan-Tront

19

SP 16

Małgorzata Ochojska

I m-ce w Międzyszkolnym Konkursie „Czytam i rozumiem”

Barbara Ferdyan-Tront

20

SP 17

Filip Kłosek

I m-ce w Miejskim Konkursie Ekologicznym

Małgorzata Antończak

21

SP 17

Konrad Fyda

Powiatowy Konkurs z Matematyki

Ksymena Keler-Bednarz

22

SP 17

Marek Karwot

I m-ce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Bzik”

Ksymena Keler-Bednarz

23-24

SP 17

Patrycja Wita

Jakub Brawański

I m-ce w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego „You Can Speak Englisch”

Rafał Kordowski

25

SP 17

Karol Kordowski

I m-ce w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu dla uczniów SP PIX 2019

Rafał Kordowski

26-27

SP 21

Julia Fajkis

Emilia Żyrek

I m-ce w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Ekonomicznym „Ekonomat”

Lucyna Tytko

 

OSOBOWOŚĆ SZKOŁY

Lp.

Szkoła

Imię i nazwisko

1

SP 1

Adam Sitko

2

SP 2

Malwina Krakowczyk

3

SP 3

Zuzanna Wójtowicz

4

SP 4

Julia Balińska

5

SP 5

Daria Grzelak

6

SP 8

Dawid Uniowski

7

SP 9

Jakub Grabiec

8

SP 10

Grzegorz Grabski

9

SP 15

Edyta Burek

10

SP 16

Nikola Dziwisz

11

SP 17

Filip Kłosek

12

SP 21

Julia Masarczyk

13

SP 28

Maja Nawój

14

OPP

Piotr Bujnowski

 

LAUREACI ZAWODÓW SPORTOWYCH

 

SP 1

I m-ce w Mistrzostwach Śląska Szkół Podstawowych w Szachach

Krzysztof Ciepły, Wojciech Grzonka, Alicja Wojs, Maja Moczała

Opiekun: Mikołaj Karalczuk

 

SP 17

I m-ce w Wojewódzkim Turnieju Szachowym kl. I-III

Łukasz Kordowski Opiekun Rafał Ochojski i Mariusz Kieś

 

SP 5

Finalistki na szczeblu wojewódzkim w piłce nożnej dziewcząt:

Katja Skupień, Dominika Komajda, Zuzanna Przeciszewska, Kinga Przeciszewska, Maja Kordowska, Maja Kasperska, Natalia Drózd

Opiekun: Wojciech Glenc

 

SP 28

Finaliści na szczeblu wojewódzkim w piłce nożnej chłopców:

Bacek Jakub, Czech Tomasz, Gajda Łukasz, Koczy Kamil, Lamczyk Błażej, Maksymiec Igor, Matera Michał, Mitko Paweł, Neugebauer Tomasz, Palasz Kevin, Pawlusiński Miłosz, Szczyrba Marek, Szymkowiak Tomasz, Woś Arkadiusz.

Opiekun: Tomasz Zieliński

 

WYRÓŻNIENI RODZICE

Lp.

Szkoła

Imię i nazwisko

1

SP 1

Kinga Mlaś

2

SP 2

Sabina Skaba

3

SP 3

Maria Miszczak

4

SP 10

Beata Nowak

5

SP 28

Monika Kuś

6

ZS 1

Sonia Stanek

Beata Stefaniak

7

ZSP 1

Marzena Kopiec

Agnieszka Ochojska

8

ZSP 2

Edyta Brzezińska

Sabina Kiełkowska

9

ZSP 3

Agnieszka Grim

Dorota Kolarczyk

10

ZSP 4

Sebastian Kowalski

11

ZSP 5

Witold Mandrysz

12

ZSP 6

Daria Twardzik

Joanna Klimek

13

ZSP 7

Monika Grądzka

Monika Latuszewska

14

OPP

Marek Capek

15

PP 1

Dominika i Grzegorz Jordan

16

PP 2

Karolina Domagała

17

PP 3

Adriana i Grzegorz Grabowscy

18

PP 6

Barbara i Bartosz Celny

19

PP 15

Agnieszka Kieliszek

20

PP 16

Magdalena Barańska

21

PP 18

Michalina Wituła

22

PP 19

Mirosława Szulik