UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Tydzień Przedsiębiorczości w SP 16

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim w dniach od 15 do 19 października uczestniczyli w różnorodnych warsztatach i zajęciach w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości.

Bogatą i niezwykle atrakcyjną ofertę zajęć przedstawiły uczniom szkół podstawowych wodzisławskie szkoły średnie i zawodowe.

Uczniowie zawadzkiej szkoły brali udział w warsztatach dziennikarsko – reżyserskich, ratownictwa medycznego , zajęciach fizycznych oraz chemicznych zorganizowanych w I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śląskim.

Niezwykłą popularnością cieszyły się warsztaty kulinarne zorganizowane w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. Uczniowie pod okiem doświadczonych kolegów smażyli naleśniki, przyrządzali desery, przekąski, zupy…, aby na koniec kulinarnych zajęć skosztować i zjeść przyrządzone potrawy. I ten ostatni punkt warsztatów najbardziej przypadł uczniom do gustu. Wszyscy byli zachwyceni i ...najedzeni!

Równie ciekawe i fascynujące okazały się zajęcia eksperymentalne zorganizowane w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać szereg chemicznych doświadczeń.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości w SP 16 realizowane było doradztwo zawodowe, z tego też powodu ósmoklasiści odwiedzili Zakład Usług Pralniczych, gdzie między innymi mieli możliwość wypróbowania umiejętności prasowalniczych.

Niewątpliwie miniony tydzień dla uczniów SP 16 był atrakcyjny, z jednej strony dostarczył wiedzy na temat różnych zawodów, a z drugiej poznali ofertę i specyfikę szkół ponadpodstawowych.

Fotorelacja na Facebooku szkoły