Trwa modernizacja Balatonu

Kompleksowa modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" trwa. Aktualnie prace prowadzone są na drodze dojazdowej oraz wokół jeziorka. Ciężki sprzęt pojawił się również na plaży. Przebudowa wspomnianego terenu jest możliwa dzięki prawie 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą Wodzisław Śląski wnioskował.

Ważne

Teren Balatonu jest teraz miejscem intensywnych robót. Należy o tym pamiętać wybierając trasy spacerowe i na czas prowadzonych prac omijać tę strefę. Obszar jest placem budowy, na którym znajdują się głębokie wykopy oraz ciężki sprzęt i samochody ciężarowe. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców obowiązuje całkowity zakaz wstępu na teren ośrodka.  

- Przypominam, że teren naszego obiektu sportowego jest placem budowy, dlatego nie wybierajmy się tam na spacer, mimo tej pięknej, jesiennej aury. Pozwólmy bezpieczenie przeprowadzić budowę, która trwa i potrwa jeszcze kilka najbliższych miesięcy - zwrócił się do mieszkańców prezydent Mieczysław Kieca.

Modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton"

Wykonawca projektu pod koniec sierpnia przejął teren "Balatonu" i od tego momentu ma 11 miesięcy na jego zagospodarowanie.

Gruntowna modernizacja „Balatonu”, miejsca rekreacyjnego cieszącego się dużą popularnością nie tylko wśród wodzisławian, będzie możliwa dzięki prawie 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą Wodzisław Śląski wnioskował.