To stowarzyszenie oferuje wsparcie i integruje

Już 3 czerwca Stowarzyszenie Przy Dziupli wraz z WPWD „Dziupla” organizuje festyn z okazji obchodów Święta Rodziny połączonego z Dniem Dziecka. Czym jeszcze się zajmuje? Stowarzyszenie Przy Dziupli, dawniej Stowarzyszenie MamAutyzm, powstało z inicjatywy rodziców i opiekunów dzieci borykających się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Swą działalność rozpoczęło 2014 roku.

– Pierwszym miejscem, gdzie członkowie mogli się spotykać były salki przykościelne, udostępnione dzięki uprzejmości ks. dziekana Janusza Badury, a następnie po długich poszukiwaniach własnego lokum udało się zadomowić w WDK Czyżowice, gdzie wynajęto dwie niewielkie salki dzięki pomocy Bibianny Dawid. Dzięki zaangażowaniu rodziców i ofiarności darczyńców udało się je odremontować i zagospodarować na Klub Wsparcia Rodzica – wspominają członkowie Stowarzyszenia.

W 2016 roku Stowarzyszenie połączyło siły z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego „Dziupla”, a głównym celem działalności stała się wszechstronna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej szczególnie tym, borykającym się z problemem niepełnosprawności, jak również przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu.

W jaki sposób stawiane cele i założenia są realizowane? Alternatyw, jak okazuje się, jest sporo. Stowarzyszenie organizuje, z różną częstotliwością, spotkania dla rodziców, zajęcia z psychologiem dla rodziców i dzieci. Wśród imprez znajdują się m.in. obchody Dnia Dziecka, Dnia Autyzmu, pikniki rodzinne, zajęcia arteterapii dla dzieci, zajęcia taneczne dla mam, zajęcia z psychologiem dla ojców i wiele, wiele innych. – Współpracujemy z różnymi organizacjami i firmami. Włączamy się w organizację konferencji, spotkań, współuczestniczymy w imprezach organizowanych przez różne instytucje, jak na przykład Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych, Blues dla Niepełnosprawnych w Olzie, czy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Miasto Wodzisław Śląski – mówią.

Obecnie Stowarzyszenie Przy Dziupli regularnie prowadzi cotygodniowe warsztaty plastyczne i rękodzieła dla rodziców, a także spotkanie raz w miesiącu dla rodziców pod nazwą „Spółdzielnia dobrych myśli”. Dla dzieci natomiast organizowane są m.in. zajęcia na basenie.

Przed nami kolejna, plenerowa impreza. Już 3 czerwca Stowarzyszenie Przy Dziupli wraz z WPWD „Dziupla” organizuje festyn z okazji obchodów Święta Rodziny połączonego z Dniem Dziecka. Rzecz dziać się będzie na terenie ośrodka wodnego Balaton, w godzinach od 14.00 do 19:00. Co zaplanowano na ten dzień? Z pewnością nie zabraknie gier, zabaw ruchowych, zajęć plastycznych oraz konkursu talentów.

– W każdą drugą środę miesiąca od godz 9:00 do 12:00 w Wodzisławskiej Placówce Wsparcia Dziennego „Dziupla” w Wodzisławiu Śląskim, czekamy na każdego, kto chciałby uzyskać wsparcie i pomoc oraz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, Chętnie podpowiemy gdzie szukać pomocy dla swoich dzieci w sprawie diagnozy, terapii, nauki – zachęcają członkowie Stowarzyszenia.

Kontakt:

Stowarzyszenie Przy Dziupli

Adres: 44-300 Wodzisław Śląski, ul. Świętego Jana 17

Telefon: 32 456 43 64 lub 723 550 755

źródło: Stowarzyszenie Przy Dziupli