To był wspaniały koncert duo Accosphere

W niedzielę, 13 października odbył się kolejny koncert w ramach 12. edycji Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Muzykon". Przed wodzisławską publicznością zaprezentował się duo Accosphere.

duoAccosphere jest unikatowym, międzynarodowym duetem akordeonowym, łączącym w swej działalności dwa różnorodne oblicza współczesnego akordeonu koncertowego. Założone zostało w 2011 roku z inicjatywy wybitnych reprezentantów polskiej i słowackiej akordeonistyki, dla których główną ideą twórczą jest promowanie artystycznego oblicza muzyki akordeonowej, w jej różnorodnych odsłonach brzmieniowych.


 
Zespół był wielokrotnie nagradzany w krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych, zdobywając m in.:
  • I nagrodę w 37. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli (2012, Chorwacja);
  • I nagrodę w XVII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku(2012);
  • I nagrodę na XVIII Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej (2012);
  • I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Chełmie (2011).
Od samego początku swojej działalności duet prowadzi ożywioną aktywność koncertową w Polsce i za granicą (Austria, Bośnia i Hercegowina, Chiny, Dania, Litwa, Niemcy, Słowacja, Ukraina). Artyści występowali dotychczas w takich miejscach jak m.in. Sala Kameralna Filharmonii Berlińskiej, Konzerthaus Detmold, Tonhalle Dusseldorf, Radio WDR3 w Kolonii, Filharmonia w Odessie (Ukraina), Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Conservatory Tianjin, Central Conservatory oraz National Centre for the Performing Arts w Pekinie (Chiny).