To będzie gratka dla miłośników modeli zdalnie sterowanych

Już w najbliższą sobotę, 20 maja w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim rusza druga edycja zawodów modeli zdalnie sterowanych RC OFFROAD RACING 2 SPEED TIME.

– To bardzo ciekawe i niezwykle atrakcyjne wydarzenie, zarówno dla samych modelarzy rc, jak i oglądającej zmagania zawodników widowni. W tym roku postanowiliśmy podnieść rangę zawodów o kilka poziomów wyżej, względem ubiegłorocznej edycji. Na tę okoliczność przygotowaliśmy profesjonalny system pomiarowy oraz profesjonalną obsługę sędziowską. Same aspekty organizacyjne również uległy modyfikacji, tak też liczymy, że zawodnikom i widowni dostarczymy niesamowitych wrażeń sportowych – mówi Łukasz Grzesik założyciel grupy RC Śląsk, współorganizator zawodów.

Na torze rywalizować będą modele elektryczne oraz spalinowe w klasach 1:10 i 1:8 z podziałem na rodzaj podwozia i napędu. Nowością w tym sezonie jest rywalizacja modeli w klasie 1:14 zdobywających coraz to większą popularność. 

Zawody rozgrywane będą w przedziale godzinowym między 9.00, a 19.00. Szczegóły dotyczące sposobu rywalizacji, przepisy sportowe oraz informacje organizacyjne dostępne są na regionalnym forum modelarzy RC – www.rcslask.pl

 Organizatorami wydarzenia są: Sklep modelarski RCStery.pl i Grupa modelarzy RCSlask.pl. Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Centrum.

 

źródło: Gazeta Wodzisławska