Tak bawiliśmy się na Rodzinnym Pikniku z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Było słonecznie, rodzinnie i smacznie. Wydano 760 jubileuszowych dań grillowych i ponad 800 potraw przygotowanych przez gwiazdę programu MasterChef Charlesa Daigneaulta. Zrobiono mnóstwo zdjęć. W sobotę setki mieszkańców Wodzisławia Śląskiego bawiły się podczas Rodzinnego Pikniku z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Ponad czterogodzinne grillowanie rozpoczęło się o godz. 13:00 w strefie rekreacyjno-grillowej Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Oprócz 760 kiełbasek i szaszłyków, wodzisławianie mogli również spróbować dań, które specjalnie dla nich przyrządził wiecznie uśmiechnięty, znany z telewizji Charles Daigneault. Z Kanadyjczykiem okazję grillować mieli prezydent miasta Mieczysław Kieca i jego zastępca Barbara Chrobok.

W programie imprezy znalazły się także inne atrakcje, m.in. dla dzieci: malowanie twarzy, bańki XXL, Wodzik, a także miejskie balony, krówki, lizaki i papierowe czapki kucharskie z logo miasta. Specjalny pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzili strażacy-ochotnicy z Radlina II. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim zademonstrowali z kolei, jak zachowywać się w przypadku pożaru tłuszczu.

Przypomnijmy: 27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego - święto całej naszej lokalnej społeczności. Właśnie z tej okazji, z inicjatywy prezydenta miasta Mieczysława Kiecy Rodzinny Piknik odbył się w Wodzisławiu Śląskim. Imprezie przyświecało hasło: nasze pomysły, nasze miasto, nasz samorząd.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc z wydarzenia. Album dostępny jest na fanpage'u miasta w portalu Facebook (kliknij tutaj).