Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów - konkurs ofert

Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego ogłosił konkurs - zaprasza do składania ofert na realizację programu zdrowotnego pn. Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+.

Wysokość środków publicznych planowanych na realizację zadania w tym roku to 125 tys. zł Miasto pokrywa 100% wartości szczepionki oraz wykonania szczepienia wraz z badaniem lekarskim.

Które podmioty są uprawnione do składania ofert? Jakiego dokładnie rodzaju zadań dotyczy konkurs? Jak przygotować ofertę? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w treści zarządzenia (kliknij tutaj).

Formularz oferty można pobrać m.in. w Biurze Kultury, Sportu i Zdrowia oraz na stronie internetowej miasta. Termin składania ofert upływa 13 czerwca 2018 r.

O programie

Program szczepień ochronnych to kolejny projekt realizowany w mieście z myślą o seniorach. Szczepienia osób powyżej 60. roku życia mają na celu obniżenie liczby zachorowań na grypę i jej późniejszych powikłań. Program obejmuje lata 2017-2019. W 2017 r. seniorzy mogli wziąć udział w programie w sześciu wyłonionych podmiotach leczniczych.

Ważna nagroda

Warto przypomnieć, że w związku z dotychczas prowadzonymi działaniami ukierunkowanymi na obniżenie liczby zachorowań na grypę i jej późniejszych powikłań wśród wodzisławskich seniorów naszemu miastu został przyznany tytuł Samorządowego Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy - Nowego Lidera w zakresie profilaktyki grypy. Nagrodę podczas Flu Forum 2017 w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odebrał we wrześniu 2017 r. prezydent miasta Mieczysław Kieca.