Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wolontariat rodzi się z potrzeby serca. W Wodzisławiu Śląskim jest wielu ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię pomagając innym. Centrum Aktywności Społecznej zaprasza na I Wodzisławską Giełdę Wolontariatu, która odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia w Pałacu Dietrichsteinów w godz. od 10:00 do 13:00. Wybór daty wydarzenia nie jest przypadkowy. Wspomniany dzień to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, którego celem jest docenienie wolontariuszy na całym świecie oraz pokazanie wagi ich pracy.

Wydarzenie jest doskonałą okazją, aby podziękować wolontariuszom, którzy każdego dnia angażują się i wkładają wysiłek, bezinteresownie pomagając innym.

Celem Wodzisławskiej Giełdy Wolontariatu jest pokazanie, że tylko poprzez wspólne działania i zaangażowanie możemy naprawdę wpływać na rozwiązanie ważnych problemów społecznych. Organizatorzy chcą zachęcić wodzisławian, aby sami zaangażowali się w działania i zostali wolontariuszami. W trakcie wydarzenia zostanie pokazana praca wolontariuszy z wodzisławskich organizacji.

Program wydarzenia:

1. prezentacja wodzisławskich kół wolontariackich,

2. wystąpienie prof. dr hab. Izabelli Zieleckiej-Panek, która opowie o różnorodnych trendach wykonawczych Śląskiego Chóru Kameralnego „Ad libitum” i ich wpływie na popularyzowanie muzyki w oparciu o działania wolontariatu,

3. wykład kobiet z Stowarzyszenia Amazonek, które opowiedzą o wolontariacie w stowarzyszeniu. Będzie to również doskonała okazja do porozmawiania na temat profilaktyki badania piersi.

Wolontariuszki zaprezentują:

  • nową darmową aplikację „Breast Test’’, która jest projektem firmy Roche realizowanym we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”, skierowanym do wszystkich kobiet z zaproszeniem do właściwego i regularnego samobadania piersi. Program krok po kroku wyjaśnia, które obszary piersi należy badać, w jaki sposób, kiedy i na co szczególnie zwracać uwagę,
  • technikę prawidłowego samobadania piersi, przy użyciu modeli.

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z ofertą Centrum Koordynacji Wolontariatu oraz obejrzeć zdjęcia z różnych akcji wolontariackich. Wydarzenie poprowadzi Monika Sokołowska, która na co dzień związana jest z zawodowo z Radiem 90.

Wydarzenie jest sfinansowane ze środków programu “Korpus Solidarności - Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”, w ramach współpracy Centrum Aktywności Społecznej z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.