Świętowali złote gody

14 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego i Marklowic, którzy sakramentalne tak powiedzieli sobie w 1967 roku, świętowali jubileusz 50.lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji odznaczeni zostali medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP.

Z rąk prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy medale otrzymali: Maria i Henryk Grytowie, Gabriela i Henryk Hübscherowie, Janina i Bolesław Kaczmarkowie, Barbara i Jerzy Karyczakowie, Otylia i Emil Kaszta, Eugenia i Józef Kruszelniccy, Lidia i Bronisław Majcherkowie, Wanda i Lucjan Meisel, Aniela i Rajmund Menżykowie, Stanisława i Ryszard Paszendowie. Z kolei wójt Marklowic wręczył odznaczenia mieszkańcom Marklowic: Małgorzacie i Alojzemu Cichym, Zofii i Stefanowi Korzuchom, Michalinie i Antoniemu Krakowczykom, Helenie i Stanisławowi Krawcom, Cecylii i Zygmuntowi Rduchom.

Była to okazja do wspomnień, gratulacji i wzruszeń, a także do wysłuchania koncertu przygotowanego przez Artystyczną Rodzinkę Seniorów "Nie Dejmy Sie". Muzycy zaprezentowali program zatytułowany „Od zielonych do złotych godów”.

źródło: Gazeta Wodzisławska