Święto Konstytucji 3 Maja. Weź udział w obchodach

3 maja będziemy obchodzić 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która przywróciła Polakom nadzieję i poczucie odpowiedzialności za swój kraj. Jak co roku w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające ten ważny moment, w którym narodziło się nowoczesne państwo polskie.

W imieniu prezydenta miasta Mieczysława Kiecy zapraszamy mieszkańców Wodzisławia Śląskiego do wspólnego świętowania Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja oraz zachęcamy do wywieszenia flag państwowych.

Program obchodów:

10:30 - rozpoczęcie uroczystości przy Pałacu Dietrichsteinów,

10:40 - przemarsz do pw. kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,

11:00 - msza św. w intencji Ojczyzny,

12:00 - przemarsz pod pomnik Powstańców Śląskich,

12:15 - uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich.

Ponadto tego dnia w godz. od 10:00 do 18:00 wszyscy chętni będą mogli zwiedzić szczelinę przeciwlotniczą w Parku Miejskim. W tym miejscu można oglądać niezwykle cenne i ciekawe eksponaty historyczne, zgromadzone wzdłuż podziemnego korytarza. Miłośnicy historii będą mogli wybrać się również do Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, który znajduje się w Pałacu Dietrichsteinów. Ten wodzisławski zabytek będzie otwarty w godz. od 10:00 do 14:00.

W tym ważnym dniu wspólnie pokażmy nasz szacunek do polskiej tradycji i historii. Spędźmy wspólnie środę, 3 maja i uczcijmy to wyjątkowe święto oraz sprawmy, by obchody były radosnym przeżyciem dla wszystkich członków naszej wodzisławskiej społeczności.