UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

#SWD Wodzisław Śląski, czyli nowa grupa FB

W lutym miasto utworzyło na Facebooku nową grupę - #SWD Wodzisław Śląski. - Założyliśmy ją po to, byście mogli w łatwy sposób się komunikować, wymieniać informacjami. Informujcie, dzielcie się spostrzeżeniami, wrzucajcie ogłoszenia, pytajcie, dyskutujcie, pomagajcie sobie, nawiązujcie kontakty, udostępniajcie, zapraszajcie znajomych… - czytamy w zakładce Informacje.

Grupę tworzy już około pół tysiąca użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. Co ważne, każdy z członków #SWD Wodzisław Śląski może zapraszać do niej swoich znajomych czy akceptować prośby o dołączenie do niej. Każdy musi też przestrzegać ustalonych zasad - Zachowujmy kulturę wypowiedzi - szanujmy siebie i innych. Nie używajmy mowy nienawiści. Wszelkie wypowiedzi dotyczące rasizmu, homofobii itp. będą usuwane - można przeczytać na stronie.

Jakiego rodzaju treści już pojawiają się na tym nowym forum? - Dodajemy informacje o życiu miasta, nowościach, wydarzeniach, imprezach, ciekawych miejscach, ofercie gastronomicznej, lokalach rozrywkowych i innych, prywatne, m.in. zagubienia, ogłoszenia - czytamy w opisie. Dla przykładu: w nowej facebookowej grupie wodzisławianie chętnie chwalą się swoimi fotografiami, przedstawiają oferty restauracji, w których pracują, informują o wydarzeniach.

11 lutego pojawiło się też ogłoszenie o znalezionej na terenie miasta obrączce. Wpis uzyskał zasięg ponad 7 tys., tego dnia udostępniło go 49 użytkowników. Co ciekawe, już kilka godzin po zamieszczeniu informacji do znalazcy zgłosił się właściciel obrączki, pan Przemysław. To pokazuje, jak dużą moc grupa tworzona przez wodzisławian i dla wodzisławian już teraz posiada.

Dołączajcie, zapraszajcie znajomych, postujcie: www.facebook.com/groups/swdwodzislawslaski.

źródło: Gazeta Wodzisławska