Stwórz własny las w słoiku. Warsztaty dla dorosłych

Centrum Aktywności Społecznej oraz Instytut Inicjatyw Lokalnych im. Waleriana Pańki zapraszają na bezpłatne warsztaty tworzenia lasu w słoiku.

Lasy w słoikach podbijają serca coraz większej liczby osób. Dzięki odpowiednio dobranym roślinom można stworzyć mini ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Umiejętnie skomponowany las w szkle potrafi cieszyć oczy przez długie lata.

Podczas warsztatów tworzenia lasu w słoiku będzie okazja stworzyć swój własny mikrokosmos. Pod okiem ekspertki Joanny Brzózki z Kwiaty-ART dowiecie się, jak oddychają rośliny, jak dobrać materiały oraz jak pielęgnować ekosystem, aby służył nam jak najdłużej. I co najlepsze - zyskacie przepiękną ozdobę do domu!

Na warsztaty powinny wybrać się osoby, które chcą poznać tajniki uprawy roślin. Las w szkle może być pierwszym krokiem do ogrodniczej pasji. Spokojnie, nie musicie być specjalistami od uprawy roślin - na warsztatach zdobędziecie niezbędną wiedzę do stworzenia własnego lasu.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 15 listopada w godz. od 16:00 do 17:30 w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Styczyńskiego 2.

Obowiązują zapisy: k.powala@wodzislaw-slaski.pl lub tel. 509 271 987. Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu Górnośląsko-Zagłębiowskiego Uniwersytetu Ludowego. Projekt skierowany jest do osób pełnoletnich.