Studiuj bezpieczeństwo wewnętrzne w wodzisławskiej filii AHE

Nowy kierunek - bezpieczeństwo wewnętrzne - otwiera wodzisławska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Studia te przygotowują do pracy na różnorodnych stanowiskach związanych z bezpieczeństwem, w szczególności w służbach mundurowych.

O kierunku

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne przeznaczone są dla osób chcących pracować w instytucjach państwowych, formacjach mundurowych i firmach prywatnych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i społeczności lokalnej. Dla obecnych pracowników służb mundurowych studia to szansa na awans oficerski.

Bezpieczeństwo publiczne jest kierunkiem interdyscyplinarnym, który pozwala zdobyć zarówno szeroką wiedzę teoretyczną z wielu dyscyplin naukowych (prawo, politologia, zarządzanie), jak i praktyczną, niezbędną do prawidłowego zachowania się w sytuacji różnych realnych zagrożeń.

Wybrane korzyści zawodowe dla absolwentów kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne:

  • Specjaliści bezpieczeństwa wewnętrznego to ludzie, których praca jest potrzebna i darzona jest zaufaniem społecznym. To dobry kierunek dla osób, którym nieobojętny jest los państwa.
  • Praca w służbach cywilnych i mundurowych jest pracą w tzw. sferze budżetowej, gwarantującej pewne warunki pracy i płacy oraz dodatkowe przywileje finansowe i emerytalne.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje nt. kierunku - bezpieczeństwo wewnętrzne - można znaleźć na stronie internetowej uczelni [otwiera się w nowym oknie].