Stanowisko Rady Miejskiej ws. pociągów dalekobieżnych

30 listopada 2022 roku Rada Miejska Wodzisławia Śląskiego podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska w sprawie przywrócenia i utrzymania w następnych latach trasowania wszystkich pociągów dalekobieżnych na kierunku Katowice - Ostrava przez Rybnik i Wodzisław Śląski.

Stanowisko Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego

Zgodnie z § 23 ust. 2 Statutu miasta Wodzisławia Śląskiego Rada Miejska może podejmować w formie uchwały stanowiska zawierające oświadczenia w określonej sprawie. W poprzednich latach możliwe było trasowanie przez Wodzisław Śląski 8 par pociągów dalekobieżnych całorocznych oraz sezonowych przy bogatszej ofercie Kolei Śląskich. Mając na celu dobro mieszkańców Wodzisławia Śląskiego Rada Miejska Wodzisławia Śląskiego popiera apel TEK-u, aby przywrócić i utrzymać w następnych latach trasowanie wszystkich pociągów dalekobieżnych na kierunku Katowice - Ostrawa przez Rybnik i Wodzisław Śląski. Rada Miejska Wodzisławia Śląskiego apeluje do Pana Prezydenta Miasta oraz Starosty Powiatu Wodzisławskiego o poparcie stanowiska komisji.

Uchwała Nr LIII/541/22 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia 30.11.2022 r. w sprawie przyjęcia stanowiska w sprawie przywrócenia i utrzymania w następnych latach trasowania wszystkich pociągów dalekobieżnych na kierunku Katowice - Ostrava przez Rybnik i Wodzisław Śląski [otwiera się w nowym oknie].