Środowisko

Gospodarowanie ściekami

Miasto realizując ustawowy obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, dostarcza do mieszkańców wraz z decyzją podatkową zgłoszenia do ewidencji. Wodzisławianie proszeni są o wypełnienie wspomnianego formularza i złożenia go Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego w Biurze Obsługi klienta lub przesłanie na adres e-mailowy.

Bierzemy powietrze pod swoje skrzydła

„Śląskie. Przywracamy błękit” to największy w Europie projekt ochrony powietrza, obejmujący swoim zasięgiem całe województwo śląskie. Jego Liderem jest Województwo Śląskie. Projekt współfinansowany jest z Programu LIFE Unii Europejskiej – program działań na rzecz środowiska i klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Chcesz błękitne niebo? Zacznij od swojego domu

Błękitne niebo to symbol czystości i świeżości, którego pragniemy dla naszej planety. Aby osiągnąć ten cel, nie musimy czekać na cuda – możemy zacząć od naszych własnych domów. Nasza kampania zachęca do prostych, codziennych działań, które mają potencjał przyczynić się do poprawy jakości powietrza i ochrony naszego środowiska.

Wymień stary kocioł, zapytaj o dofinansowanie

Twój stary kocioł może być przyczyną nie tylko utraty efektywności, ale także negatywnie wpływać na środowisko. Przyszedł czas, aby podjąć kroki w kierunku bardziej ekologicznego i efektywnego ogrzewania. W ramach naszej kampanii zachęcamy do wymiany starych kotłów na nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, a my chętnie pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na zakup nowego sprzętu.

Recykling ma znaczenie! Segreguj odpady, by dbać o powietrze

W ramach programu Life "Śląskie. Przywracamy błękit" pragniemy podkreślić kluczową rolę recyklingu w ochronie środowiska i jakości powietrza. Dzięki właściwej segregacji odpadów każdy z nas może stać się ekologiem w swoim otoczeniu.