Środowisko

Jakość powietrza

Postępowania w trakcie wystąpienia sytuacji wskazujących na wdrożenie planu działań krótkoterminowych (pdk).

Ochrona powietrza

Miasto walczy z niską emisją od dziesięciu lat i na ten cel przeznaczyło prawie 30 mln zł.

Informacja o środowisku

Czy smog nas atakuje? Czy jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia? Takie dane można sprawdzać na bieżąco. Gdzie? O tym piszemy w dalszej części.

Programy i raporty

Wodzisław Śląski wie, jak istotne dla naszego życia jest środowisko naturalne. Dlatego też cały czas pracuje się nad jego poprawą. W tym celu wytyczone zostały konkretne kierunki, z którymi zapoznać się można poniżej.

Kotły - dofinansowanie

W trosce o nasze środowisko realizujemy programy ekologiczne, które są w stanie wykorzystać odnawialne źródła energii. Kto może z nich skorzystać? Jakie są korzyści? Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

Azbest - dofinansowanie

Wszyscy doskonale wiemy, jak szkodliwy jest azbest. Wiemy też, że świadomość ekologiczna kilkadziesiąt lat temu była znacznie niższa. Dlatego teraz to naprawiamy i udzielamy dotacji do likwidacji materiałów budowlanych zawierających azbest

Wnioski

Chcesz uzyskać dotację? Zgłosić użytkowanie przydomowej oczyszczalni ścieków a może uzyskać zgodę na usunięcie drzew ze swojej posesji? Te i inne potrzebne wnioski znajdziesz właśnie tutaj.

Akty prawne

Akty prawne - i przed oczami staje nam budynek sądu. A w tym przypadku powinno nasze środowisko, ponieważ jest cała lista aktów prawnych, które wskazują jak należy o nie dbać. I nie tylko.