Sprawdź program DzieJesie(ń) Festiwalu

Już po raz trzeci powitamy jesień w wyjątkowy sposób. Nadchodzący koniec lata w naszym mieście, obfitować będzie w bogactwo smaków, aromatów, kolorów i niesamowitych warsztatów. To wszystko dziać się będzie w ramach DzieJesie(ń) Festiwalu, który odbędzie się 16 września na wodzisławskim Rynku. Z nami jesień nabierze wyjątkowego uroku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Niezwykła atmosfera DzieJesie(ń) Festiwalu oraz ogrom atrakcji, które dziać się będą w trakcie tego dwunastogodzinnego wydarzenia, sprawią, że schyłek lata nie będzie nudny i monotonny. Wręcz przeciwnie, proponujemy wyjątkową rozrywkę. Szeroki wachlarz warsztatów, niezwykłe występy artystyczne.

Impreza rozpocznie się o godz. 9:00 na wodzisławskim Rynku i potrwa do godz. 21:00. Klimat tego pięknego i starego miejsca doda temu wydarzeniu jedynego w swoim rodzaju charakteru. To rodzinne wydarzenie, podczas którego wodzisławianie i osoby z okolicznych gmin będą mogli ponownie zrobić jesienne zakupy na ekobazarze i kwiatobazarze, wziąć udział m.in. w degustacji serów, pieczywa, wina, licznych warsztatach, pokazie kulinarnym oraz kupić rozgrzewającą herbatę, idealną na jesienny wieczór. Podczas festiwalu zorganizowany zostanie ponownie konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę, a cały dzień wzbogaci muzyka na żywo.

Koncerty podczas DzieJesie(ń) Festiwal

Podczas trzeciej odsłony jesiennego festiwalu na uczestników wydarzenia czeka jeszcze więcej wyjątkowych koncertów. Na wodzisławskiej scenie zagoszczą niebanalni artyści, których występy na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci.

Kto dla nas zagra?

Część koncertową o godz. 16:00 rozpocznie Fabian Besta, utalentowany, młody mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Następnie na scenie zagości Estera Wochnik, którą mogliśmy usłyszeć już kilkukrotnie m.in. podczas tegorocznej Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej czy Sztuki w plenerze w dzielnicy Zawada.

O godz. 17:30 rozpocznie się koncert zespołu Kawa z Mlekiem. Formację tworzą Julia Ciszewska i Karolina Hozer, które swoją twórczość opierają na tekstach pełnych dystansu do świata i siebie oraz muzyce z pogranicza alternatywnego pop-rocka z elementami folku. Niewątpliwie gwiazdą wieczoru będzie jeden z najpopularniejszych zespół w naszym kraju - zespół Łzy. Formacja działa na polskiej scenie muzycznej już niemal 30 lat, a na swoim koncie ma dziewięć albumów oraz niezliczoną liczbę hitów, które będzie mieli okazję usłyszeć tego dnia. „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz się nazywam” czy „Oczy szeroko zamknięte” to tylko niektóre z nich.

Szczegółowy program wydarzenia

Strefa bazarowa (9:00-13:00)

Ekobazar, Kwiatobazar

Strefa wystawców (13:00-19:00)

wina, sery, herbata i kawa, stoisko z kosmetykami naturalnymi, pączki, miody, Prosecco Van, mikrolasy w szkle, świeczki, ceramika, produkty z drewna, czeskie specjały, stoisko z bajeczkami autorki Zuzanny Trojnackiej-Dasiak

Strefa warsztatowa

13:00-15:00 - warsztaty tworzenie jesiennych wianków na drzwi ze Szkołą Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim 
13:00-18:00 -
warsztaty wikliniarskie Serfenta
14:00-18:00 - warsztaty z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śląskim - dyniowe i kwiatowe inspiracje, scrapbook, jesienna zakładka do książki, kiermasz książek, zagadki i zabawy  literackie
15:00-17:00 - twórcze warsztaty ekologiczno-florystyczne z Wodzisławskim Centrum Kultury
15:00-18:00 - warsztaty dla dzieci z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego "Dziupla"
16:00-18:00 - warsztaty stolarskie z firmą Strzałka

Inne

13:00-15:00 - stoisko Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
15:00-18:00 - "Pociąg do gier" ze Stowarzyszeniem Happy Gry i My
15:30 - rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą szarlotkę

Scena

16:00-16:30 - koncert Fabiana Besty
16:35-17:20 - koncert Estery Wochnik
17:30-18:30 - koncert zespołu Kawa z Mlekiem
19:00-20:30 - koncert zespołu Łzy

Regulamin wydarzenia [otwiera się w nowym oknie]

Konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najlepszą szarlotkę. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu wodzisławskiego - pojedynczo bądź grupowo (np. rodzinnie). Osoby chętne do udziału w zabawie będą musiały samodzielnie upiec szarlotkę. Najsmaczniejsza z nich zostanie nagrodzona. Przygotowaną potrawę należy dostarczyć 16 września na godz. 15:30 na wodzisławski Rynek, do namiotu organizatora. Prezentacje kulinarne szarlotek odbędą się po godz. 15:30.

Szczegółowe informacje dotyczącę konkursu można znaleźć w regulaminie [otwiera się w nowym oknie].

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal tuwodzislaw.pl.