UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców

Przeprowadzaliście się lub wyjeżdżaliście z Polski? Wyjechaliście ze swoich miejscowości na studia lub do pracy? Zmienialiście adresy zamieszkania albo zameldowania? Upewnijcie się, że jesteście wpisani do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkacie.

Jeśli Waszych nazwisk nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziecie mogli głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeżeli macie stałe zameldowanie, to znaczy, że Wasze nazwiska są w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteście zameldowani. Będziecie mogli głosować.

Jeśli jednak jesteście zameldowani na pobyt czasowy, albo w ogóle nie macie meldunku, to nie ma Was w rejestrze wyborców i nie będziecie mogli głosować w wyborach.

Co należy zrobić?

Złóżcie wnioski o wpisanie do rejestru wyborców w gminach, w których mieszkacie. Sprawdźcie już dziś w swoim urzędzie gminy, czy jesteście w rejestrze wyborców.

Więcej informacji w tej sprawie znajduje się na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Zachęcamy również do obejrzenia materiału filmowego dotyczącego tego tematu.

 

 

źródło: PKW