UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Spotkanie ze słuchaczkami UTW w PP16

Dnia 5 listopada w Przedszkolu nr 16, w grupie Biedronek i Słoneczek odbyło się bardzo miłe spotkanie ze Słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach obchodów Dnia Seniora.

W trakcie spotkania dzieci zaprezentowały inscenizację słowno- muzyczną, tańce, piosenki o tematyce jesiennej, a następnie zaprosiły gości do wspólnych zabaw przy muzyce. W dalszej części spotkania panie udały się do poszczególnych grup wiekowych, gdzie wspólnie z dziećmi ozdabiały „Szal dla Pani Jesieni” wykorzystując wycięte elementy z kolorowego papieru.

Takie spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał, doświadczenie, wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się, zarówno dzieci jak i osób starszych. Z kolei seniorzy nie czują się zagubieni i osamotnieni w dzisiejszym, pędzącym świecie.

Serdeczne podziękowania Słuchaczkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku za przybycie i poświęcony czas, przedszkolaki z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania.