Spotkanie z astronomią w WCK

Czy lądowanie na Księżycu to mistyfikacja? Sprawdzimy to 9 września podczas spotkania z Astrohuntersami, którzy zapraszają na niezwykłe wydarzenie z okazji 50. rocznicy lądowania ostatniej załogowej misji na Księżycu „50 lat Apollo 17". Zaczynamy o godzinie 20:30 w WCK, gdzie będzie miała miejsce prelekcja multimedialna, podczas której w jasny i spektakularny sposób prześledzimy niesamowitą historię lądowania człowieka na Księżycu.

Dodatkowo przeprowadzimy księżycowe śledztwo, które wyjaśni, czy lądowanie na Księżycu faktycznie miało miejsce. Łącząc się zdalnie z serwerami specjalistycznej aparatury NASA (księżycową sondą LRO), poszukamy śladów aktywności astronautów na powierzchni srebrnego globu. W końcu, na skwerku WCK, za pomocą ogromnego teleskopu popatrzymy na dolinę Taurus-Littrow, dokładnie w to miejsce, gdzie stoi do dziś porzucony wrak lądownika Apollo.

Autorski program kosmicznego spotkania został przygotowany przez Centrum Edukacji Kosmicznej AstroLab wraz z Copernicus Center Press. Odpłatność za udział w wieczorze z gwiazdami to 30 zł. Na wydarzenie obowiązują zapisy (i.sobota@wck.wodzislaw.pldo 5 września. Informacji na temat spotkania udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej (tel. 32 4554855).

Wydarzenie odbędzie się pod warunkiem zebrania minimalnej liczby uczestników.

źródło: WCK