Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Wodzisławskie koszykarki górą

Zawodniczki ŻKK Olimpia, finalistki Mistrzostw Polski U14 z ubiegłego sezonu, w dniach 4 – 6 października rywalizowały w silnie obsadzonym turnieju w Płocku. I zakończyły go zwycięstwem. Na turniej w porównaniu do składu z Mistrzostw Polski nie pojechały Dominika Bednarek, która w sobotę zaliczyła debiut w II Lidze w barwach RMKS Rybnik oraz Magda Bernacka i Natalia Franczyk, które leczą kontuzje.

Podopieczne trenera Damiana Hnidy, rywalizowały w turnieju w grupie A, wyniki:

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – MonPol Płock 94:26

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – Ever 4 Ksawerów 47:48

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – Białogard 43:33

W grupie A, zawodniczki zajęły drugie miejsce i w półfinale rywalizowały z MOSiR Bochnia.

Półfinał z MOSiR Bochnia stał na wysokim poziomie koszykarskim, a nasze Olimpijki, stanęły na wysokości zadania wygrywając te zawody 39:37. Niestety w meczu z Białogardem, kontuzji nabawiła się nasza podstawowa rozgrywająca Anna Juszczyk. Na tej pozycji zastąpiły ją: Wiktoria Pawlus oraz Martyna Pluta. Koszykarki pokazały się z dobrej strony, a kapitan Majka Stefaniak udowodniła, że należy do najlepszych zawodniczek w Polsce w swojej kategorii wiekowej. W finale Olimpijki zmierzyły się z ekipą z Łodzi, z AKS SMS Geocover Łódź. To był mecz walki, gdzie nasze koszykarki pokazały, że należą do najlepszych zespołów w Polsce. Wygrały finał 42:32.

Dziewczyny pokazały charakter, odebrały okazały puchar i złote medale. Majka Stefaniak odebrała statuetkę dla MVP Turnieju, Laura Brawańska znalazła się w pierwszej Piątce Turnieju, a Wiktoria Pawlus została Najlepszą Zawodniczką Drużyny. – Jestem dumny z drużyny. Dziewczyny pokazały, że pomimo kilku kontuzji podstawowych zawodniczek, są w stanie rywalizować z zespołami z całej Polski. Turniej wygrany, dobra gra – to dobry prognostyk przed sezonem. Jestem przekonany, że w lidze też będzie dobrze – mówił Damian Hnida.

Koszykarki już w piątek 11 października rozpoczynają sezon ligowy, pierwszym przeciwnikiem będzie zespół ze Strzelec Opolskich.

źródło: ŻKK Olimpia

Wspaniałe osiągnięcia w ju jitsu

Reprezentanci Akademii Sportowej Top Team zdobyli aż 12 medali na Mistrzostwach Polski Ju Jitsu w Sochaczewie.

Mistrzostwa odbyły się 28 i 29 września. Zawodnicy walczyli w dwóch kategoriach: Gi (walki w kimonach) i No Gi (walki bez kimon). Oto wyniki: Zosia Zdziebło zdobyła dwa złote medale (Gi, No Gi), Wiktoria Gardian wywalczyła dwa złote medale (Gi, No Gi), Marta Buda sięgnęła po złoty medal (Gi) i srebrny (No Gi), Bartek Wiśniewski zdobył dwa srebrne medale (Gi, No Gi), Oliwier Orzechowski – złoty medal (Gi) i brązowy (No Gi) , z kolei Piotrek Niewolski wywalczył srebrny medal (Gi) i brązowy (No Gi) . Dzielnie walczył Kamil Pukowiec. Zawodników przygotowali trenerzy: Sandra Pniak i Marcin Orzechowski.

źródło: AS Top Team

Weekend na medal

W miniony weekend w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu. Reprezentantom wodzisławskiego klubu BJJ- Octagon Team Junior udało się przywieźć z nich aż sześć medali.

Podwójną Mistrzynią Polski (Gi oraz No Gi) w kategorii do 63 kg U18 została Paulina Śnieg. Tytuł Mistrzyni Polski w kategorii No Gi trafił do Nikoli Sokor, ta sama zawodniczka została V-ce Mistrzynią Polski w kimonach (U21 kategoria wagowa do 63 kg). Podwójny brąz zdobyła Oliwia Dubińska, która wystartowała w kategorii do 40 kg U15. – Warto nadmienić, iż Paulina Śnieg będąca kadrowiczką reprezentacji Polski Jiu Jitsu już 5 października będzie reprezentowała nasz kraj na turnieju German Open. Pragniemy także z tego miejsca podziękować pozostałym zawodnikom, którzy wzięli udział w MP, ale tym razem zabrakło im trochę szczęścia. Rodzicom za doping i wspieranie zawodników. Spółdzielni mieszkaniowej „ROW „w Wodzisławiu Śląskim wraz z prezesem Janem Grabowieckim za pomoc i wsparcie, którego nam udzielają – mówi Grzegorz Mandzyn z Octagon Tean Junior.

źródło: Octagon Team Junior

Zwycięstwo drużyny TKKF Relaks

25 września w Wodzisławiu Śląskim odbył się mecz III ligi tenisa stołowego pomiędzy drużyną MKS Tajfun Kuźnia Raciborska a gospodarzami – klubem KRS TKKF Relaks Wodzisław Śląski.Drużyna z Kuźni Raciborskiej przyjechała w składzie: Jan Przybyła, Bronisław Depta, Krzysztof Grab, Paweł Mysz i Damian Morciniec, natomiast gospodarzy reprezentowali: Dariusz Kubin, Bogusław Balawajder, Grzegorz Marciniec, Robert Musur i Grzegorz Stebel.
Najwięcej sportowych emocji przysporzyły kibicom i zawodnikom mecze Dariusza Kubina z Janem Przybyła oraz z Bronisławem Deptą. Losy tych pojedynków rozstrzygały się dopiero w piątych setach, w których to wodzisławianin niesiony dopingiem kibiców zdobywał i utrzymywał przewagę zdobywając punkty dla Klubu TKKF Relaks. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodników TKKF Relaks 8:2.

Poniżej szczegółowy przebieg meczu:

Grzegorz Marciniec – Krzysztof Grab 3:1 (11;7, 11:4, 7:11, 11:7); stan meczu 1:0

Dariusz Kubin – Jan Przybyła 3:2 (8:11, 11:8, 11:7, 11:13, 11:4); stan meczu 2:0

Bogusław Balawajder – Bronisław Depta 3:0 (11:7, 11:6, 11:4); stan meczu 3:0

Robert Musur – Paweł Mysz 3:0 (11:7, 8:11, 11:6, 11:4); stan meczu 4:0

B. Balawajder i G. Marciniec – J. Przybyła i B. Depta 3:0 (11:7, 11:1, 11:5); stan meczu 5:0

R. Musur i D. Kubin – K. Grab i P. Mysz 1:3 (8:11, 8:11, 11:9, 7:11); stan meczu 5:1

Grzegorz Marciniec – Paweł Mysz 3:1 (12:10, 11:6, 4:11, 11:6); stan meczu 6:1

Dariusz Kubin – Bronisław Depta 3:2 (11:6, 4:11, 8:11, 11:8, 11:7); stan meczu 7:1

Grzegorz Stebel – Krzysztof Grab 0:3 (1:11, 7:11, 3:11); stan meczu 7:2

Bogusław Balawajder – Jan Przybyła 3:0 (11:4, 14:12, 11:7); stan meczu 8:2

KS SKI TEAM Wodzisław Śląski wystartowała w zawodach na nartorolkach

Cała młodsza grupa biegaczy i biegaczek KS SKI TEAM Wodzisław Śląski pierwszy raz w swojej karierze wystartowała w zawodach na nartorolkach i to z dużymi sukcesami podczas I Biegu o Puchar Prezesa ŚBZN. Najszybciej pobiegł Oskar Kremski w kategorii juniorów F wygrywając zdecydowanie z zawodnikami trenującymi na co dzień w górach. W kategorii juniorek E również świetnie spisały się nasze strzały z tras biegowych zajmując wysokie miejsca. Najszybsza z naszych Zofia Paszkiewicz zajęła 6 miejsce, 9 miejsce Martyna Pietroszek, 10 miejsce Oliwia Witek, 11 miejsce Wiktoria Baszton, 16 miejsce Natalia Długi.
W kategorii juniorek D na 15 miejscu bieg ukończyła Oliwia Kowalska.
Kategoria juniorek C to oczywiście start najstarszej z naszej młodej grupy Emilii Piskowskiej, która swój bieg ukończyła na 4 miejscu.
Trenerem zawodniczek i zawodników KS SKI TEAMU jest Krzysztof Skorup.

źródło: KS SKI TEAM Wodzisław Śląski