Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Wodzisławska Liga Szkół Podstawowych

5 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim został rozegrany trzeci turniej szachowy, który zakończył kolejną edycję Wodzisławskiej Ligi Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. Turniej ten zorganizowany został przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, Szkołę Podstawową nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz klub UKS „Baszta” Wodzisław Śląski.

W turnieju wzięło udział 204 młodych szachistek i szachistów ze wszystkich wodzisławskich szkół podstawowych. W ostatnim turnieju wzięło udział 69 zawodników, w tym 22 zawodniczki.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika, w 2 grupach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VIII, z podziałem na chłopców i dziewczynki. Do klasyfikacji drużynowej uwzględniono zostały wyniki 6 zawodników, w tym co najmniej 2 dziewczynek.W turnieju drużynowym zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoły Podstawowa nr 8, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 17.

W turnieju indywidualnym, w poszczególnych kategoriach miejsca na podium zajęli:

dziewczynki klasy I-III: chłopcy klasy I-III

 1. Diana Rduch - SP 1; 1. Łukasz Kordowski - SP 17;

 2. Alicja Król - SP 3; 2. Szymon Reszczyński - SP 8;

 3. Gabriela Drzęźla – SP 17; 3.Krzyształa Tymoteusz -SP 2;

dziewczynki klasy IV-VIII chłopcy klasy IV-VIII

1.Anna Mainka -SP 8; 1. Adam Gardian – SP 1;

2.Alicja Wojs - SP 1; 2. Krzysztof Ciepły – SP 1;

3. Alicja Lach- SP 4; 3. Mikołaj Walaszczyk – SP 3;

źródło: KS Baszta

 

 

Trudne początki zmagań ligowych

Po bardzo dobrej grze zawodnicy wodzisławskiego Relaksu w ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek trzeciej ligi tenisa stołowego pokonali zespół LKS Rój Żory 8:2.

Punkty zdobyte w meczu są bardzo ważną zaliczką przed rozpoczęciem drugiej rundy rozgrywek. Cel Relaksu - utrzymanie się w pierwszym sezonie gry w trzeciej lidze i zajęcie miejsca w obrębie środka tabeli - staje się możliwy do osiągnięcia.

Stały doping kibiców w tym momencie jest niezbędny dla całego zespołu. Zawodnicy dziękują kibicom za dotychczasowe wsparcie i proszą o liczniejszy doping w drugiej części sezonu.

Drużyny wystąpiły w składach:

 • LKS Rój Żory: - Laska Tadeusz, Kapek Roman, Oślizło Krzysztof, Broda Jacek.
 • KRS TKKF Relaks Wodzisław Śląski: - Bogusław Balawajder, Grzegorz Marciniec, Robert Musur, Dariusz Kubin.

Przebieg spotkania:

 1. Grzegorz Marciniec – Laska Tadeusz 3:0;
 2. Bogusław Balawajder – Kapek Roman 3:0;
 3. Grzegorz Marciniec – Kapek Roman 3:1;
 4. Bogusław Balawajder - Laska Tadeusz 3:0;
 5. Dariusz Kubin – Oślizło Krzysztof 3:0;
 6. Robert Musur – Broda Jacek 1:3;
 7. Dariusz Kubin – Broda Jacek 3:1;
 8. Robert Musur – Oślizło Krzysztof 3:0;
 9. Balawajder, Marciniec – Laska Oślizło 3:0;
 10.  Kubin, Musur – Kapek Broda 0:3;

źródło: KRS TKKF Relaks

 

 

Niezawodni sportowcy z medalami

Z Pucharu Polski, który odbył się w Jeleniej Górze, zawodnicy Akademii Sportowej Top Team łącznie przywieźli czternaście medali – siedem złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe.

Poza cennymi trofeami nie bez znaczenia jest ogrom doświadczenia, o które, bez wątpienia, wzbogacili się sportowcy. Szczegółowe wyniki wyglądają następująco: Zosia Zdziebło -zdobyła dwa złote medale, trenerka Sandra Pniak – również dwa złote medale, Alicja Neugebauer wywalczyła złoto, Wiktoria Gardian może poszczycić się złotym i srebrnym medalem, Marta Buda zdobyła dwa srebrne medale, Bartek Wiśniewski – srebrny i brązowy medal, Piotrek Niewolski – złoty i brązowy medal, Oliwier Orzechowski – srebrny medal, a Oliwia Bodanko uplasowała się tuż za podium i zajęła czwarte miejsce.

źródło: Gazeta Wodzisławska