Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Wodzisławska Liga Szkół Podstawowych

5 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim został rozegrany trzeci turniej szachowy, który zakończył kolejną edycję Wodzisławskiej Ligi Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. Turniej ten zorganizowany został przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, Szkołę Podstawową nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz klub UKS „Baszta” Wodzisław Śląski.

W turnieju wzięło udział 204 młodych szachistek i szachistów ze wszystkich wodzisławskich szkół podstawowych. W ostatnim turnieju wzięło udział 69 zawodników, w tym 22 zawodniczki.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika, w 2 grupach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VIII, z podziałem na chłopców i dziewczynki. Do klasyfikacji drużynowej uwzględniono zostały wyniki 6 zawodników, w tym co najmniej 2 dziewczynek.W turnieju drużynowym zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoły Podstawowa nr 8, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 17.

W turnieju indywidualnym, w poszczególnych kategoriach miejsca na podium zajęli:

Trudne początki zmagań ligowych

Po bardzo dobrej grze zawodnicy wodzisławskiego Relaksu w ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek trzeciej ligi tenisa stołowego pokonali zespół LKS Rój Żory 8:2.

Punkty zdobyte w meczu są bardzo ważną zaliczką przed rozpoczęciem drugiej rundy rozgrywek. Cel Relaksu - utrzymanie się w pierwszym sezonie gry w trzeciej lidze i zajęcie miejsca w obrębie środka tabeli - staje się możliwy do osiągnięcia.

Stały doping kibiców w tym momencie jest niezbędny dla całego zespołu. Zawodnicy dziękują kibicom za dotychczasowe wsparcie i proszą o liczniejszy doping w drugiej części sezonu.

Drużyny wystąpiły w składach:

• LKS Rój Żory: - Laska Tadeusz, Kapek Roman, Oślizło Krzysztof, Broda Jacek.
  • KRS TKKF Relaks Wodzisław Śląski: - Bogusław Balawajder, Grzegorz Marciniec, Robert Musur, Dariusz Kubin.

Niezawodni sportowcy z medalami

Z Pucharu Polski, który odbył się w Jeleniej Górze, zawodnicy Akademii Sportowej Top Team łącznie przywieźli czternaście medali – siedem złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe.

Poza cennymi trofeami nie bez znaczenia jest ogrom doświadczenia, o które, bez wątpienia, wzbogacili się sportowcy. Szczegółowe wyniki wyglądają następująco: Zosia Zdziebło -zdobyła dwa złote medale, trenerka Sandra Pniak – również dwa złote medale, Alicja Neugebauer wywalczyła złoto, Wiktoria Gardian może poszczycić się złotym i srebrnym medalem, Marta Buda zdobyła dwa srebrne medale, Bartek Wiśniewski – srebrny i brązowy medal, Piotrek Niewolski – złoty i brązowy medal, Oliwier Orzechowski – srebrny medal, a Oliwia Bodanko uplasowała się tuż za podium i zajęła czwarte miejsce.

źródło: Gazeta Wodzisławska