UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Sportowe podsumowanie

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach, maratonach czy warsztatach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Wodzisławska Plaża 2022

W sobotę, 9 lipca ruszył cykl turniejów siatkówki plażowej mixtów „Wodzisławska Plaża 2022". Był to dzień pełen słońca, siatkarskiej oraz plażowej rywalizacji i świetnej zabawy.

Na boiskach przy Szkole Podstawowej nr 28 spotkało się 12 par walczących o punkty rankingowe, które będą się liczyły do rozstawienia w turnieju finałowym. Zawody rozgrywane były w formule open, więc zdarzały się sytuacje, że rywalizowały ze sobą dwunastoletnie siatkarki ZORZY z zawodnikami czterdziestosiedmioletnimi. Tak duża różnorodność sprawiła, że młodsi zawodnicy mieli się od kogo się uczyć i czerpać doświadczenie. Po sześciu godzinach gry najlepsza okazała się drużyna „For Fun" w składzie Michalina Konsek i Łukasz Farana, którzy w finałowym pojedynku pokonali rodzeństwo „Grzywek" - Marysię Grzywacz i Filipa Grzywacza. Miejsce na podium uzupełniły „Leszki", czyli Patrycja Grabowska i Jakub Lechowicz, pokonując w meczu o 3. miejsce Patrycję Bierzę i Kubę Styrnola, reprezentujących barwy „Dzikich Kotów".

Kolejne miejsca zajęli:

5. „Na Spontanie": Marta Myśliwy, Michał Dmitruk,

5. „Wszystko Jedno": Ania Chojnacka, Piotr Grelich,

7. „Czarne Jagódki": Marta Różacka, Piotr Thomann,

7. „Let's Play": Dominika Dąbrowska, Damian Czapla,

9. „Minionki": Michelle Turska, Amelia Dyhringer,

9. „Kucale": Paulina Kucal, Krzysztof Kucal,

9. „BGG": Paulina Stabla, Julia Pabian,

9. „Malinowe Mamby": Wktoria Parzych, Klaudia Przyczka.

O dobry humor dbał konferansjer Wojtek Ficek, smakołykami uczestników częstowała restauracja InoWino Świerklaniec, a nad bezpieczeństwem czuwała ratowniczka z Firemed. Plażowe gadżety oraz nagrody dla trzech pierwszych zespołów zapewniła firma Eko-Okna, a z ziemi i powietrza wydarzenie utrwalali: Mateusz Gruchel z MattFly i Grzegorz Matla z tuwodzislaw.pl. Przy organizacji turnieju pomagał również MOSiR „CENTRUM” Wodzisław Śląski.

Kolejne turnieje odbędą się:

  • III runda eliminacyjna - 13 sierpnia,

  • turniej finałowy - 3 września.

Turnieje organizowane we współpracy z Wodzisławiem Śląskim w ramach realizacji zadania "Wybierz zdrowie - wybierz siatkówkę!"

źródło: MKS ZORZA Wodzisław Śląski

UKS Strzał Wodzisław w Mistrzostwach Polski w biathlonie

Młodzi biathloniści przywieźli rekordową liczbę siedmiu medali w biegach indywidualnych i sztafetach. Zawody rozgrywane były od wtorku, 28 czerwca do czwartku, 30 czerwca 2022 roku w Czarnym Borze. Pierwszego dnia Piotr Zając zdobył złoty medal w biegu indywidualnym, natomiast Aurelio Latuszewski wywalczył srebro.

W biegu sprinterskim fenomenalny występ i złoty medal trafił również do młodziczki Kingi Tkocz w biegu sprinterskim, jak również do młodzika młodszego Aurelio Latuszewski, brąz zdobył Piotr Zając.

Ostatniego dnia odbyły się biegi sztafetowe, w których wodzisławianie ponownie wywalczyli złote medale: Aurelio Latuszewski, Szymon Mika i Piotr Zając, natomiast młodziczki młodsze brązowe: Kamila Grabiec, Małgorzata Ryszka i Magdalena Oślizło.

Bieg indywidualny juniorki młodsze:

19. miejsce - Kocur Otylia.

Młodziczki:

12. miejsce - Kinga Tkocz,

15. miejsce - Martyna Karbowniczyn,

19. miejsce - Paulina Kądziela.

Młodziki młodsze:

5. miejsce - Radosław Zieliński,

14. miejsce - Szymon Mika,

22. miejsce - Aleksander Kłosok.

Młodziczki młodsze:

7. miejsce - Kamila Grabiec,

17. miejsce - Antonina Oślizło,

19. miejsce - Magdalena Oślizło,

29. miejsce - Małgorzata Ryszka.

Bieg sprinterski:

Juniorka młodsza: 11. miejsce - Otylia Kocur.

Młodziczki: 32. miejsce - Paulina Kądziela, 33. miejsce - Martyna Karbowniczyn.

Młodziki młodsze: 4. miejsce - Szymon Mika, 5. miejsce - Aleksander Kłosok, 9. miejsce - Radosław Zieliński.

Młodziczki młodsze: 8. miejsce - Magdalena Oślizło, 14. miejsce - Małgorzata Ryszka , 16. miejsce - Kamila Grabiec, 21. miejsce - Antonina Oślizło.

Sztafety:

Młodziczki: 5 miejsce - Kinga Tkocz, Paulina Kądziela, Martyna Karbowniczyn.

Działalność klubu wspiera miasto Wodzisław Śląski. Trener Edyta Zając.

źródło: UKS Strzał Wodzisław