SP2 z wizytą w Bułgarii

Przełom października i listopada był dla pięciorga uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 bardzo pracowity. Marysia, Antonina, Błażej, Amadeusz i Robert wraz z dwoma nauczycielkami odwiedzili bułgarską miejscowość Ruse, gdzie w ramach projektu Erasmus + współpracowali z uczniami z Bułgarii, Turcji i Północnej Macedonii.

Projekt MIND YOUR HEALTH, którego autorem i głównym koordynatorem jest wodzisławska Dwójka,  koncentruje się na zdrowiu psychicznym uczniów i nauczycieli.

Podczas 6-dniowej wizyty w Ruse uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje szkolne społeczności, wymienić doświadczenia i uczyć się od siebie nawzajem. Głównym tematem spotkań roboczych i seminariów był stres i sposoby radzenia sobie z nim, jak również zdrowy styl życia.  

Uczniowie brali udział w lekcjach prowadzonych przez bułgarskich nauczycieli
z wykorzystaniem technologii komputerowej, a także samodzielnie prowadzili warsztaty np. języka japońskiego, który jest pasją Tosi, czy też uczyli innych, jak się relaksować. Uczestnicy projektu Erasmus + poznali bliżej kulturę i tradycje Bułgarii, zwiedzili Ruse,
a także  zostali przyjęci przez władze miejscowego uniwersytetu. Ważnym elementem były wycieczki do średniowiecznego  miasto Veliko Trnovo,i klasztoru Basarbovo.

Wszyscy uczniowie zgodnie orzekli, że był to niezapomniany czas i ze zniecierpliwieniem odliczają dni do następnego wyjazdu.  Przypomnijmy, projekt jest realizowany w latach 2019-2021, a kolejne spotkania odbędą się w Stambule i Skopie. Zakończeniem
i podsumowaniem działań będzie wizyta szkół partnerskich w Wodzisławiu Śląskim wiosną 2021 roku.