UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Sobotnie obchody Dni Miasta na Rynku

51. Dni Wodzisławia Śląskiego zbliżają się wielkimi krokami. Od 10 do 12 czerwca świętować będziemy w różnych lokalizacjach miasta. Stadion opanują gwiazdy muzyki rozrywkowej, ale atrakcji nie zabraknie także na Rynku. Sprawdźcie, co konkretnie będzie się tam działo w sobotę, 11 czerwca.

Od wczesnych godzin porannych można będzie zaopatrzyć się w produkty na Ekobazarze. O godzinie 13:30 rozpocznie się kilkugodzinny cykl animacji i warsztatów dla dzieci i młodzieży. O dobrą zabawę zadba Wodzisławskie Centrum Kultury, które przygotowało artystyczne kąciki tematyczne, oscylujące wokół rękodzieła i plastyki. Z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego „Dziupla" można będzie wykonać kolorowe latawce, a także sprawdzić swoje umiejętności w konkursie plastycznym zatytułowanym „Moje miasto". Centrum Aktywności Społecznej zaprasza na warsztaty rękodzieła klubu plastycznego Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z kolei TEB Edukacja Wodzisław Śląski proponuje animacje i zabawy dla dzieci oraz warsztaty florystyczne. Nie zabraknie również kreatywnych animacji i zabaw dla całych rodzin z Ciocią Klocią, która gwarantuje takie atrakcje jak układanie klocków w rozmiarze XXL czy strzelanie do celu z mega procy. Niecodzienną, bo „cichą" dyskotekę, zgotuje nam Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, która przygotowała także „jogę śmiechu" w parku miejskim. Będzie z nami także Destylarnia Olejków Eterycznych i Art laser cut.

Szczególną atrakcją sobotnich obchodów będą występy polskich i zagranicznych zespołów folklorystycznych, m.in. z Litwy, Macedonii, Ukrainy. „Śląskie bez granic - Międzynarodowe Dni Folklorystyczne 2022" rozpoczną się o godz. 14:00. Ich organizatorem jest Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Zwieńczeniem imprezy na rynku będzie koncert zespołu Nivel, którego muzykę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia. Planowane rozpoczęcie koncertu o godz. 18:00.

Na imprezę zaprasza Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego. Organizatorzy: Wodzisławskie Centrum Kultury, Urząd Miasta. Współorganizator: MOSiR „Centrum". Partnerzy główni: właściciel marki Tyskie, Restauracja Pilsner Pub oraz firma BMT Events.

źródło: WCK