SKI Team Wodzisław Śląski z medalami Mistrzostw Polski

Za nami Mistrzostwa Polski Seniorów/Młodzików w narciarstwie klasycznym, które odbyły się we słowackiej miejscowości Strbske Pleso. Udany start w zawodach zaliczyły młodziczki z KS SKI Team Wodzisław Śląski. Do domu wracają z medalami. Jakimi? Sprawdźcie w artykule.

25 marca 2024 r. w Strbske Pleso, rozpoczęły się udane starty młodziczek z KS SKI TEAM Wodzisław Śląski w Mistrzostwach Polski w narciarstwie klasycznym. Martyna Pietroszek wywalczyła brązowy medal na dystansie 5 km stylem dowolnym, tracąc do złota niespełna 8 sekund. Z kolei Oliwia Witek ukończyła bieg na 5. miejscu, tracąc 18 sekund do złotego medalu. Wiktoria Baszton znalazła się na 9. miejscu, a Amelia Cholajda na 14.

Drugi dzień zmagań był równie owocny, jak pierwszy. Wicemistrzostwo Polski wywalczyła Martyna Pietroszek, tracąc do złota 6 sekund, na 4. miejscu uplasowała się Oliwia Witek. Bardzo dobry bieg zaliczyła również Wiktorii Baszton, która skończyła zmagania na 8. miejscu. Na 13. miejscu znalazła się Amelia Cholajda. Biegi rozegrano stylem klasycznym.
 
 
Działalność KS SKI Team Wodzisław Śląski wspiera nasze miasto.