UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Sielankowa atmosfera w „Gajówce”

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Gajówka” 26 sierpnia wiele działo się, a to z okazji Dnia Działkowca.

Z tytułu „Najładniejszej działki 2017” cieszyli się Halina Siemianowska oraz Janina i Tadeusz Rybakowie. Była to doskonała okazja, by docenić zasłużonych działkowców. Uchwałą Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców Ryszard Bienias wyróżniony został odznaką „Za Zasługi Dla Polskiego Związku Działkowców”. Srebrną odznaką „Zasłużonego Działkowca” uhonorowani zostali: Halina Adamczyk, Małgorzata Gawlik, Daniela Frątczak, Jan Banaś. Zaś brązową odznakę „Zasłużonego Działkowca” otrzymała Elżbieta Chodyna. Gratulacje wyróżnionym, jak i pozostałym działkowcom składali: Barbara Chrobok, zastępca prezydenta miasta oraz Janusz Jelonek, prezes ROD „Gajówka”. Na gości czekały wspólna zabawa i różnorodne przysmaki. Dodatkowo, podczas swojego święta, działkowicze zbierali datki na Dom Dziecka. – Staramy się wspierać najbardziej potrzebujących. Nie wszystkie ogrody taką działalność prowadzą, i to jest coś, co nas wyróżnia – zaznaczał prezes, Janusz Jelonek.

O tym, że działka może stać się drugim domem przekonywała zdobywczyni tytułu „Najładniejszej Działki 2017”. – Wzruszyłam, się bo to bardzo miłe doświadczenie i satysfakcja. Kocham kwiaty, pielęgnacja ogrodu sprawia mi przyjemność i relaksuje – mówiła Halina Siemianowska, która z „Gajówką” związana jest od ponad 15 lat. – Kupiłam działkę, gdy przeszłam na emeryturę. Atmosfera, jaka tu panuje jest sielankowa. Wszyscy znamy się, jest jak w rodzinie. Taką aktywność polecam każdemu, kto kocha przyrodę i ma czas, by się jej poświęcić, bo to są sprawy terminowe. Działka to istny żywy kalendarz – dodaje laureatka.

Ogród „Gajówka” tworzy 155 działek zlokalizowanych na powierzchni 8,2 hektara. – Jego obecny wygląd to efekt ciężkiej pracy, jaką włożyli pierwsi właściciele, jak i skutek tego, że dbamy o działki nieustannie. Ogród jest zadbany i piękny. Kto nie wierzy, powinien nas odwiedzić i przekonać się o tym na własne oczy – opowiadał Jan Tuła, sekretarz zarządu.

 

 

 

 

 

 

 

ROD „Gajówka” ma na swoim koncie wiele osiągnięć, których zwieńczeniem jest tytuł najpiękniejszego ogrodu działkowego w Polsce z 2012 roku.

 

źródło: Gazeta Wodzisławska