UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

#siećzkulturąwdomu

Wodzisławskie Centrum Kultury zawiesiło do odwołania bieżącą działalność w zakresie, organizacji wydarzeń kulturalnych, projekcji kinowych oraz zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego. W placówce wyłączona została bezpośrednia obsługa interesantów, ale sama instytucja ma dla swoich odbiorców ciekawą akcję w sieci.

Decyzja o zawieszeniu jest wynikiem wprowadzenia Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Wodzisławskie Centrum Kultury pracuje obecnie w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00. Kontakt z placówką możliwy jest telefonicznie: 32 455 28 74, 32 455 48 55 (wew. 25) lub przez pocztę elektroniczną: sekretariat@wck.wodzislaw.pl . Nieczynna jest także kasa. Zwroty za bilety zakupione w kasie będą realizowane w WCK po odwołaniu stanu epidemii, a należność za bilety zakupione online zwraca portal Biletyna.pl.

Instytucja jednak nie próżnuje i chce na ten trudny czas pokazać się swoim odbiorcom z innej strony, rozpoczynając akcję #siećzkulturąwdomu . Na czym ona polega? Obok różnorodnych imprez kulturalnych w Wodzisławskim Centrum Kultury działa z ogromnym powodzeniem Amatorski Ruch Artystyczny, zrzeszający prawie 900 osób w 17 tematycznych grupach. Od tańca przez muzykę, ceramikę po teatr i eksperymenty naukowe. To dziś dotychczasowa działalność ARY ma być szeroko prezentowana w sieci. Instruktorzy grup i zespołów przygotowali archiwalne galerie, materiały video, niepokazywane wcześniej w całości premiery spektakli i koncertów. To wszystko znajdować się będzie na portalu społecznościowym WCK z hasztagiem akcji. Do #siećzkulturąwdomu dołącza również Kino Pegaz, które przygotowuje sondaże, quizy i poleca amatorom kina strony, na których można zobaczyć ciekawe produkcje filmowe. Dla spragnionych kultury w domu polecamy: www.facebook.com/WuCeKa/, www.facebook.com/AmatorskiRuchArtystyczny/, www.facebook.com/kinopegaz/ i #siećzkulturąwdomu .

źródło: WCK