Ścieżki rowerowe

Nie rozstajesz się z rowerem na dłużej niż jeden dzień? A może korzystasz ze swojego dwukołowca jedynie w niedzielę? Nieważne! W Wodzisławiu Śląskim znajdziesz sprawdzone ścieżki rowerowe, dopasowane do Twoich umiejętności.

Obecnie w granicach Wodzisławia Śląskiego znajdują się odcinki tras terenowych:

Trasa nr 283 - na terenie Wodzisławia Śląskiego trasa ta pobiegnie bocznymi ulicami przez Radlin Górny na skraj os. Piastów (docelowo przewidywane jest przedłużenie trasy przez Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza" i Stare Miasto do stadionu MOSiR-u)- trasa przez park istnieje ale nie jest podłączona pod przebieg istniejący ścieżki.

Trasa nr 311 - trasa ta biegnie bocznymi ulicami przez Radlin Dolny i os. Przyjaźni, a następnie istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż drogi nr 78 do dworca kolejowego. Zaplanowano przedłużenie trasy przez Stare Miasto do stadionu MOSiR-u.

Trasa nr 312 - trasa zaczyna się przy stacji kolejowej Wodzisław Śląski Radlin biegnie bocznymi drogami do Szuściaka, prowadząc dalej wzdłuż drogi nr 932 do Dolanka na skraju Gminy Marklowice.

Trasa nr 314 - wraz z trasą nr 283 będzie przebiegać bocznymi ulicami przez Radlin Górny na skraj os. Piastów. Planowane jest przedłużenie trasy przez park Trzy Wzgórza i Stare Miasto do dworca kolejowego.

Trasa nr 315 - trasa ta biegnie drogami leśnymi do przystanku kolejowego Wodzisław Śląski – Radlin, następnie ul. Bolesława Chrobrego przez Radlin Dolny do Radlina Górnego, po czym bocznymi drogami skrajem Pszowa do Zawady.

Trasa nr 316 - trasa rozpoczyna się przy ul. Łużyckiej i hotelu "Amadeus", prowadzi ścieżką leśną przez ośrodek rekreacyjny Balaton do przysiółka Dolanek na skraju Marklowic, po czym do miejsca o nazwie Szuściak razem z trasą 312 wdłuż drogi wojewódzkiej 932. Ostatni odcinek prowadzi bocznymi drogami do Chałupek w gmini Marklowice.

Trasa nr 317 - trasa swój początek ma na Szybiku w dzielnicy Zawada, a następnie biegnie przez Zawadzkie Kąty, Kokoszyce i Jedłownik do targu w pobliżu MOSiR-u, a następnie przez os. Kopernika i lasem do ośrodka rekreacyjnego Balaton.

Trasa nr 324 - trasa rozpoczyna się przy stadionie MOSIR-u w Wodzisławiu Śląskim, biegnie ul. Skrzyszowską przez ul. Piaskową oraz Teligi do osiedla 1 Maja.

mapa rowerowa