Ruszył Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości

Z początkiem roku szkolnego swoją działalność w Wodzisławiu Śląskim rozpoczął Inkubator Przedsiębiorczości. W placówce będzie można skorzystać m.in. z doradztwa biznesowego, szkoleń, spotkań informacyjno-edukacyjnych. Wszystko oczywiście bezpłatnie. Zapraszamy!

Czy przedsiębiorczości można się nauczyć? I tak, i nie. Nie każdy może być sprawnym przedsiębiorcą, tak jak nie każdy może być dobrym nauczycielem, urzędnikiem czy kierowcą. Dzięki praktycznym warsztatom, spotkaniom z doświadczonymi przedsiębiorcami i wsparciu doradczemu można jednak zainspirować ludzi do większej aktywności i przyjmowania postaw przedsiębiorczych. Można ich także przygotować do roli samozatrudniających się przedsiębiorców. Właśnie na tym skupią się działania Inkubatora.

Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości powstał z myślą o początkujących przedsiębiorcach, mieszkańcach miasta zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej oraz studentach i absolwentach, którzy są gotowi urzeczywistnić swoje biznesowe plany i marzenia. Zakres wsparcia, z jakiego będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani, jest szeroki – od wskazówek dotyczących zakładania firmy krok po kroku po pozyskiwanie dotacji unijnych.

Dyżury:

- wtorek, godz.: 13:00-17:00,
- czwartek, godz.: 13:00-17:00.

Zakres świadczonych porad we wrześniu:

- instrumenty wsparcia dla MŚP oraz osób podejmujących działalność gospodarczą;
- pozyskiwanie środków na działalność z Powiatowego Urzędu Pracy;
- środki na biznes w ramach sieci Aniołów Biznesu i Venture Capital;
- nowoczesne metody badań marketingowych;
- finanse i rachunkowość w małej firmie;
- social media, marketing i PR;
- modele biznesowe;
- crowdfunding;
- firma bez ZUS.

Kontakt:

Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości
ul. Kubsza 28, 44-300 Wodzisław Śląski (IV piętro)
tel.: 791 761 057 | Inkubator@cris.org.pl