Ruszają eliminacje do festiwalu „Zostań idolem"

Lubisz śpiewać? Jeśli tak, ta propozycja jest dla Ciebie. W październiku odbędą się dzielnicowe eliminacje do festiwalu „Zostań idolem", a wyłonieni laureaci wezmą udział w konkursie finałowym w Wodzisławskim Centrum Kultury.

W eliminacjach mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli, którzy oceniani będą w kategoriach: uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych, dorośli. Każdy uczestnik może zaprezentować jeden utwór wokalny w dowolnym języku z podkładem muzycznym, a capella lub z własnym akompaniamentem instrumentalnym. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci poszczególnych kategorii nagrody rzeczowe. Warunkiem wzięcia udziału w eliminacjach jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, dostępnej na stronie: www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

Dla mieszkańców poszczególnych dzielnic konkursy zorganizowane zostaną w następujących lokalizacjach:

  1. Radlin - 5.10 godz. 17.00 SP 21,
  2. Stare/Nowe Miasto - 20.10 godz. 13:00 SP 1,
  3. Kokoszyce/Zawada - 21.10 godz. 10:00 SP 16,
  4. Jedłownik Osiedle/Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka - 25.10 godz. 15.30 SP 4,
  5. os. XXX-lecia, Piastów, Dąbrówki - 27.10 godz. 17.00 SP 10,
  6. Wilchwy - 28.10 godz. 17.00 SP 9.

Najlepsi wokaliści w dzielnicach wezmą udział w konkursie finałowym, który odbędzie się 18 listopada w WCK.

Informacji na temat wydarzenia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 4554855) oraz szkolni koordynatorzy. Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie internetowej WCK [otwiera się w nowym oknie].

Październikowe eliminacje to efekt warsztatów, które realizowane były przez cały wrzesień. Ich uczestnicy spotykali się ze specjalistami z różnych dziedzin, by jeszcze lepiej przygotować się do konkursu. Warsztaty wokalne z Jarosławem Hanikiem, scenograficzne z Olgą Kaszkarot-Małek, z wystąpień publicznych z Moniką Sokołowską i promocyjne z Patrykiem Wikalińskim z pewnością poszerzyły ich wiedzę i rozwinęły umiejętności.

Realizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury projekt ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem" dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dokumenty do pobrania:

źródło: WCK