UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Rusza remont ul. Jastrzębskiej

Remont ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Przebudowa DW 933 stała się faktem. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował, że remont ul. Jastrzębskiej rozpocznie się 30 września br. Wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

W poniedziałek, 30 września, rozpocznie się remont ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim. W związku z tym nastąpi zamknięcie dla ruchu fragmentu ulicy od ronda na drodze krajowej nr 78 (rondo 750-lecia Wodzisławia Śląskiego, obok restauracji McDonald's) do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Łużycką (obok hotelu Amadeus). Objazd do centrum będzie możliwy ul. Łużycką albo ul. Kopernika. Utrudnienia wystąpią również w ruchu pieszych.

Konieczne będzie korzystanie z objazdów, a także z czasowej zmiany trasy autobusów komunikacji powiatowej i MZK:

  • linia 38 (komunikacja powiatowa) - autobusy od 30.09 do odwołania będą kursować ul. Mikołaja Kopernika. Godziny odjazdów autobusów nie ulegną zmianie),
  • W10 i 132 (MZK) - w kursach z Jastrzębia-Zdroju objazd nastąpi od przystanku „Wodzisław Cyganek” ulicami Kopernika i Witosa do przystanku „Wodzisław Dworzec Autobusowy”. Kursy w kierunku Jastrzębia-Zdroju odwrotnie,
  • W11, W12 i 218 (MZK) - objazd od przystanku „Wodzisław Grodzisko” ulicami: Grodzisko, Łużycką, Marklowicką, przez Rondo Europejskie, ulicą Rybnicką i Witosa do przystanku „Wodzisław Dworzec Autobusowy”. W kursach powrotnych odwrotnie. Z obsługi linii wyłączony zostanie przystanek „Łużycka”. Niedzielny kurs linii 218 o godz. 10:05 z przystanku „Marklowice Wiosny Ludów” zakończy trasę na przystanku „Wodzisław Grodzisko”. Autobusy nie będą obsługiwały dodatkowych przystanków na trasie objazdowej.


Roboty na DW 933 podzielone zostały na dwie części. Pierwsza część obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku o łącznej długości ok. 7,2 km (Wodzisław Śląski - Mszana). Rozbudowa w ramach drugiej części obejmie odcinek o łącznej długości ok. 16,1 km (Pawłowice - Pszczyna).

Zaplanowane zadania to m.in. ujednolicenie szerokości jezdni, przebudowa istniejącej konstrukcji jezdni, przebudowa i korekta geometrii istniejących skrzyżowań, przebudowa oraz budowa chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Uwzględniono także budowę sygnalizacji świetlnych i wykonanie ekranów akustycznych.