Rozpoczęły się intensywne kontrole palenisk

Na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy strażnicy miejscy, podobnie jak rok temu, rozpoczęli cykl codziennych, wyrywkowych kontroli palenisk w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego. Funkcjonariusze skontrolują ok. 300 posesji miesięcznie.

Straż Miejska poinformowała, że od lipca 2016 r. do czerwca br. przeprowadzone zostały 1194 kontrole spalania odpadów na posesjach. - Ponownie intensyfikujemy działania na rzecz walki z zanieczyszczeniami powietrza. Już teraz demaskujemy smog poprzez wmożoną liczbę kontroli spalania w naszych domostwach. Zakładamy, że strażnicy miejscy w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym odwiedzą minimum 70 kotłowni tygodniowo, czyli nawet ok. 300 miesięcznie. - mówi prezydent Mieczysław Kieca. - Raport z przeprowadzonych poprzedniego dnia wizyt w kotłowniach otrzymuję codziennie, każdego ranka. - dopowiada.

Strażnicy miejscy pukają do drzwi wodzisławian zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych czy wieczornych. Kontrole przeprowadzane są we wszystkich dzielnicach miasta. Osoby spalające niedozwolone materiały muszą liczyć się z konsekwencjami. Jedną z nich są mandaty.

Uchwała antysmogowa

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie do uchwały antysmogowej, które weszła w życie wraz początkiem września br. (kliknij tutaj).