Od 15 lutego do końca kwietnia klienci mogą korzystać z uzupełnionych formularzy PIT przygotowanych na podstawie danych, które posiada KAS za poprzedzający rok podatkowy. Po tym czasie będzie możliwość złożenia pierwszego zeznania w usłudze (jeżeli wcześniej zeznanie nie zostało złożone), ale udostępniony formularz będzie wypełniony jedynie danymi identyfikacyjnymi (m.in. NIP/PESEL, imię i nazwisko, dane adresowe). Skorzystanie z usługi Twój e-PIT nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania ani aplikacji. Wystarczy komputer lub inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Przy wykorzystaniu usługi Twój e-PIT klienci będą mogli w łatwy sposób wywiązać się z obowiązku rozliczenia się z urzędem skarbowym. Informacje na temat rozliczenia przy wykorzystaniu usługi znajdują się na stronie podatki.gov.pl [otwiera się w nowym oknie].
Logowanie
Jeśli chcesz skorzystać z usługi, zaloguj się do e-Urzędu Skarbowego [otwiera się w nowym oknie] na stronie za pomocą jednego z trzech
sposobów:
- login.gov.pl (profil zaufany, bankowość elektroniczna, e-dowód) [otwiera się w nowym oknie],
- aplikacji mObywatel,
- danymi podatkowymi.
Po zalogowaniu się i wybraniu „Twój e-PIT” zobaczysz przygotowane dla ciebie zeznanie podatkowe. Na tym etapie możesz m.in. sprawdzić poprawność wprowadzonych danych, zmienić sposób rozliczenia, wprowadzić numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego, na którą chcesz przekazać 1,5 proc. podatku, czy dodać przysługujące ci odliczenia. Następnie przekaż zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego za pomocą przycisku „Akceptuj i wyślij”.
Potwierdzeniem odbioru Twojego zeznania przez Urząd jest UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Możesz je pobrać po wysłaniu zeznania.
Rezerwacja wizyty
Jeśli twoja sprawa wymaga osobistej wizyty w Urzędzie Skarbowym, pamiętaj o wcześniejszym jej umówieniu. Możesz to zrobić szybko i wygodnie za pomocą elektronicznego formularza [otwiera się w nowym oknie].
źródło: Urząd Skarbowy