Rozlicz się z Urzędem Skarbowym przez internet

Jak co roku, w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia urzędy skarbowe w całym kraju przeprowadzają akcję rozliczenia rocznego podatników podatku dochodowego od osób fizycznych pod nazwą Akcja PIT. Ostateczny termin składania zeznań i zapłaty podatku dochodowego upływa 30 kwietnia 2018 r.

Przypominamy, że zeznanie podatkowe można wysłać drogą elektroniczną. Jak to zrobić? Należy pobrać je z zakładki e-Deklaracje na Portalu Podatkowym ( strona internetowa www.portalpodatkowy.mf.gov.pl).

Składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego. System działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Składane elektronicznie zeznania szybciej trafiają do weryfikacji w urzędzie, tym samym podatnicy mogą również znacznie szybciej otrzymać wykazane w zeznaniach nadpłaty.

A w przypadku zeznań z wykazaną ulgą prorodzinną na przynajmniej 3 dzieci nadpłata podlega zwrotowi w terminie 30 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego, pod warunkiem złożenia zeznania drogą elektronicznie (uprawnienie przyznano na podstawie ustawy o Karcie Dużej Rodziny).

Na stronie Portalu Podatkowego można skorzystać również z usług oferowanych elektronicznie:

– Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe PFR – udostępnienie podatnikom propozycji rozliczenia rocznego PIT-37 i PIT-38,

– Wniosek o sporządzenie zeznania PIT-WZ – Urząd skarbowy na podstawie posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych i danych z wniosku PIT-WZ  przygotuje zeznanie podatkowe.

źródło: US Wodzisław Śląski