UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Rozdadzą maseczki seniorom!

Straż Miejska rozda seniorom maseczki wielokrotnego użytku. Strażników będzie można spotkać jutro, od godz. 10:00 w okolicach Rynku. Maseczki będą rozdawane w ramach akcji "Senior #kupujlokalnie"

Akcja "Senior #kupujlokalnie" to kontynuacja projekty społecznego "#kupujlokalnie", którego celem jest ratowanie lokalnych miejsc pracy i przedsiębiorców. "#kupujlokalnie" to grupa stworzona w portalu Facebook, w której reklamują się firmy z powiatu wodzisławskiego. To dla nich nieoceniona pomoc ponieważ w okresie załamania rynku gospodarczego najbardziej poszkodowane są małe firmy i firmy rodzinne.

Straż Miejska będzie rozdawać maseczki od godz. 10:00, bo właśnie wtedy rozpoczyna się czas dla seniorów w sklepach, dzięki któremu mogą bezpiecznie zrobić zakupy. Strażników będzie można spotkać w okolicach Rynku, sklepu Gwarek, PSS Społem oraz Hali Targowej. Maseczki trafią także do sklepów, które dołączyły do akcji #kupujlokalnie.

Należy podkreślić, że maseczki, które otrzymają seniorzy są wielokrotnego użytku. Po użyciu należy ją wyprać w temperaturze do 70 stopni i przeprasować żelazkiem z dwóch stron.