UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Rodzinnie i kulturalnie

Od września 2015 roku Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczęło cykl bezpłatnych zajęć zatytułowanych „Bawmy się razem – cykl zajęć dla dzieci i rodziców”. Formuła zajęć została właśnie urozmaicona.

– Z racji dużego zainteresowania, jakim cieszą się od lat Rodzinne Spotkania z Teatrem, postanowiliśmy jeszcze bardziej uatrakcyjnić i urozmaicić ofertę skierowaną do rodzin. Zajęcia mają na celu integrację rodzin poprzez wspólną zabawę i edukację oraz doświadczania radości wspólnego przebywania – mówi koordynator cyklu Izabela Sobota z działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK.

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed spektaklami w ramach Rodzinnych Spotkań z Teatrem, które w instytucji kultury odbywają się już od kilku lat. – Chcielibyśmy, by mimo nieustającego pośpiechu i braku czasu, na który cierpi większość z nas, ten jeden dzień w miesiącu był takim swoistym świętem rodziny, podczas którego przebywamy z najbliższymi i poświęcamy im całą uwagę – dodaje organizatorka.

Co miesiąc do przeprowadzania zabaw z najmłodszymi WCK zaprasza lokalne firmy zajmujące się działalnością edukacyjną i artystyczną dla dzieci. Do tej pory odbyły się takie warsztaty jak: „Muzyczno- tęczowy świat – zabawy językowe z tęczowymi instrumentami – Szkoła Pascal Connect, zabawy językowe z Centrum Językowym Perfectum, „Zabawki z domowej szafki” Centrum Diagnozy i Terapii (Gabinet logopedyczny LOGOPUS i Centrum Rozwoju Osobistego i Neuroterapii GALLUS), zabawy z Kreatornią Studio, animacje z aktorami Teatru Szydło działającego w WCK, warsztaty artystyczne z „Tyglem Rozmaitości”.

W zajęciach wzięło udział ok. 200 dzieci i rodziców. Finałem całego cyklu była impreza, która w WCK miała już swoją czwartą edycję – „Rodzina razem się trzyma”. Uczestnikom zaproponowano różnego rodzaju zajęcia, warsztaty, animacje, specjalistyczne porady. – Zajęcia w okresie wakacyjnym się nie odbywają, jednak już dziś zapraszamy na kolejne odsłony spotkań „Bawmy się razem”. Liczymy, że kolejne firmy i instytucje zechcą do nas dołączyć i wspierać w działaniach – zachęca Izabela Sobota.

źródło: Gazeta Wodzisławska