UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Rewitalizacja starówki. Zgłoś swój pomysł do jutra

Do 17 marca 2021 roku trwa nabór wniosków w ramach projektu "Śląska Przestrzeń Innowacji". Masz pomysł na ożywienie wodzisławskiej starówki? Zgłoś swój plan. Najlepsze pomysły mogą liczyć na wsparcie w kwocie do blisko 100 tys. zł na opracowanie i wdrożenie konkretnego rozwiązania.

O konkursie

Konkurs na najciekawsze innowacje społeczne na Śląsku realizowany jest w ramach projektu "Śląska Przestrzeń Innowacji" przez Fundację Fundusz Współpracy i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. To 3-letnie przedsięwzięcie mające na celu zaangażowanie mieszkańców Śląska w rozwiązywanie problemów, z którymi zmagają się na co dzień i zaszczepienie w nich przekonania, że innowacje to często proste rozwiązania w zasięgu ich możliwości.

W konkursie zostały utworzone dwie ścieżki, w ramach których można zgłaszać innowacje. Pierwsza z nich to ścieżka „wyzwanie”, czyli 34 sprecyzowane, regionalne problemy, na które trzeba znaleźć rozwiązanie. W kategorii "Rewitalizacja miast w wymiarze społecznym" znaleźć można podpunkt dotyczący Wodzisławia Śląskiego, tj. "Ożywienie centralnego punktu miasta" [otwiera się w nowym oknie]. Druga ścieżka to ścieżka „temat”, czyli opcja dla osób, które mają własny pomysł na innowację spoza listy 34 wyzwań. Tu jednak konieczne jest znalezienie podmiotu zainteresowanego przetestowaniem rozwiązania.

Więcej informacji nt. konkursu można znaleźć w oficjalnej witrynie [otwiera się w nowym oknie].

Ożywienie centralnego punktu Wodzisławia Śląskiego

Jak pobudzić mieszkańców dzielnicy Stare Miasto oraz pozostałych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego do zaangażowania się w ożywienie centralnego punktu miasta, aby znów tętniło na powrót życiem i stało się miejscem, do którego mieszkańcy chętnie wracają i lubią spędzać czas?

 

 

Szukamy innowacyjnych pomysłów, które w skuteczny sposób pomogą nam aktywizować wodzisławską starówkę. Masz pomysł na innowację społeczną w centrum Wodzisławia Śląskiego? Wraz z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS czekamy na Twoje zgłoszenie [otwiera się w nowym oknie] do 17 marca 2021 roku.

 

Masz jakieś pytania?

 
Zadaj je telefonicznie
  • +48 575 841 556 (poniedziałek-czwartek w godzinach 10:00-15:30),
  • +48 533 218 043 (wtorek-piątek w godzinach 10:00-15:30),
  • +48 575 032 139 (poniedziałek-piątek w godzinach 10:00-15:00)

bądź e-mailowo: granty@slaska.przestrzeninnowacji.pl.

źródło: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS