Remonty drogowe tematem konferencji prasowej

9 października odbyła się konferencja prasowa, której tematem była budowa i modernizacja dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Niebawem ruszą prace remontowe na kilkunastu miejskich drogach. - Remonty i przebudowy są możliwe dzięki środkom, jakie udało się nam sprawnie pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych. Wiedzieliśmy, że to szansa, którą należy spróbować wykorzystać. Pracowaliśmy intensywnie, by zgłosić we wnioskach te drogi, które miały największe szanse na otrzymanie dofinansowania. Czeka nas trochę utrudnień na wodzisławskich drogach, ale warto je przetrwać - mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.
 
 
Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez samorządy. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Miasto jest już po kilku ważnych  przetargach, w których zostały wybrane firmy nadzorujące zaplanowane remonty i przebudowy. Wkrótce zostaną podpisane umowy z wykonawcami.
 
Przebudowie w ramach pozyskanych przez Urząd Miasta środków w ciągu następnych kilku - kilkunastu miesięcy ulegną drogi: Mieszka, Leszka oraz Uśmiechu. Remonty odbędą się na ulicach: Sasankowej, Ignacego Daszyńskiego, Rolniczej, Bolesława Krupińskiego, Adama Asnyka, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Placu Zwycięstwa. Z kolei modernizacji ulegnie ulica Osadnicza. Zadanie remontowe zostało już ukończone na ulicy Wańkowicza.
 
- Po przetargu jest ulica Daszyńskiego oraz Osadnicza. Został także wyłoniony wykonawca na ulice: Rolniczą, Krupińskiego, Adama Asnyka, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa. Na przetarg oczekują ulice: Sasankowa, Mieszka, Leszka i Mieszka, Mieszka 10. Ogłoszenie wszystkich pozostałych przetargów nastąpi do końca października. Trwa procedura przetargowa na ulice: Uśmiechu oraz Plac Zwycięstwa - wyjaśnia prezydent.