UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Regał na używane znicze na innych cmentarzach?

Regał, w którym można zostawić znicze do ponownego wykorzystania to pomysł, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wodzisławian. Na razie jedyny taki w mieście znajduje się na cmentarzu komunalnym. Nie wykluczone, że regałów na znicze będzie więcej.

Pod koniec października br. na wodzisławskim cmentarzu komunalnym stanął specjalny regał na używane znicze. Jeśli ktoś już ich nie potrzebuje, może je odstawić na półkę. Z kolei ktoś inny może je zabrać i ponownie wykorzystać. Regał przygotowały Służby Komunalne Miasta. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem lokalnej społeczności.

"Dobry pomysł. Może też ktoś pomyśli przy innych cmentarzach", "Tak powinno być wszędzie", "Super. Na każdym cmentarzu powinien być taki regał", "Inicjatywa warta naśladowania" to tylko niektóre z komentarzy, które mieszkańcy zostawili w miejskich social mediach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wodzisławian, Służby Komunalne Miasta oferują swoją pomoc. 

Regały na używane znicze mogą stanąć na innych cmentarzach, znajdujących się w mieście. Zarządcy wodzisławskich nekropolii mogą zgłaszać do SKM-u chęć posiadania takowego regału. Pracownicy SKM-u podejmą się jego wykonania. 

Więcej informacji dot. inicjatywy udziela Sabina Wuwer, pod numerem telefonu: 608 400 189